Chyba w życiu każdego z użytkowników telefonu komórkowego przychodzi czas na zadanie sobie jednego krótkiego pytania jakim jest myśl jak zablokować numer osoby, z którą nie chcemy rozmawiać i jest to dużo prostsze niż nam się wydaje w pierwszej chwili.
W smartphonie, który posiadam zainstalowany jest system Android i aby skorzystać z opcji blokowania numeru muszę krok po kroku wykonać następujące czynności:
~ wejść w listę ostatnich połączeń
~ wybrać numer, z którego właścicielem nie chcę rozmawiać
~ w prawym górnym rogu znajduję przycisk „więcej”, klikam w niego
~ wybieram opcję „blokuj numer”
~ wybieram opcję blokowania połączenia i blokowania wiadomości i klikam „ok”
i to wszystko, gotowe.
Aby zablokować numery w systemie iOS, czyli w IPhonie również należy wejść w listę ostatnich połączeń i przy numerze, z którego właścicielem nie życzymy sobie kontaktu, kliknąć ikonę „i” w kółeczku, a następnie z rozwijanej listy wybrać opcję „blokuj tę osobę” i to również wszystko.
Najbardziej skomplikowane jest blokowanie numeru na telefonie z systemem Windows Phone. Zablokowanie numeru wymaga ściągnięcie ze sklepu odpowiedniej aplikacji, która nosi nazwę: „Filtr połączeń + SMS”, jeśli ona nie działa, trzeba dodatkowo ściągnąć brakujące dodatki i aktualizacje. Następnie wchodzimy w ustawienia i lokalizację, aby włączyć usługi lokalizacyjne. Aby znaleźć aplikację ściągniętą wcześniej ze sklepu, „Filtr połączeń + SMS”, należy wejść w ustawienia, na liście kafelków niestety się ona nie pokaże. Należy kliknąć w „Filtr połączeń + SMS” i w interfejsie, który się nam ukaże przesunąć suwak tak, aby włączyć aplikację, następnie wybieramy opcję „zablokowane numery” i dodajemy te, z których właścicielami nie chcemy utrzymywać kontaktu. Po wszystkim należy wyłączyć i włączyć telefon, aby mieć pewność, że przeprowadzone przez nas zmiany weszły w życie. Jeżeli opisana wyżej opcja nie spełnia swojej funkcji można spróbować wejść w listę ostatnich połączeń i kliknąć przytrzymującej dłużej wybrany numer, po chwili powinna pojawić się opcja, która nas interesuje, czyli blokowanie numeru.

www.stazmalzenski.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here