Problem wypadania włosów znany jest od wielu stuleci, dlatego też od wielu lat doskonalono techniki przeszczepu włosów. Łysienie jest problemem zarówno kobiet, jak i mężczyzn i u wielu osób może wywołać zawstydzenie i niskie poczucie własnej wartości. Cena przeszczepu od wybranej metody, skali problemu pacjenta i jego oczekiwań.

Historia przeszczepu włosów

Początki transplantacji włosów rok 1939 w Japonii, gdzie doktor Okuda wycinał kawałki skóry z mieszkami włosowymi i umieszczał je w innej strefie głowy. Przeszczepione mieszki produkowały także nowe włosy, jednak efekt zabiegu był dość nienaturalny ze względu na włosy występujące w pęczkach. W 1943 roku inny japoński lekarz wykonywał zabieg bardzo podobny do współczesnej metody STRIP. Kolejny raz przeszczepem włosów zajął się lekarz z Nowego Jorku w 1952 roku. Jego praca na temat przeszczepu włosów została rozpowszechniona i ten moment uważa się za nową erę w przeszczepie włosów. Na przełomie XXI wieku stworzono nową bardzo nowoczesną metodę: FUE.

Metoda FUE

To skrót od (Follicular Unit Extraction) i jest to najbardziej nowoczesna metoda przeszczepu włosów. Mieszki włosowe pobiera się najczęściej z tyłu głowy i przeszczepia na zakola lub szczyt głowy. Specjalista pobiera mieszki włosowe pojedynczo za pomocą metalowej sztancy. Dokonuje ich dokładnych oględzin i oceny, a następnie umieszcza je w strefie objętej problemem łysienia. Zabieg jest dość czasochłonny, ale podczas jednej sesji można przeszczepić nawet 1000-1500 mieszków włosowych. Przeszczep włosów wymaga ogromnej precyzji lekarza i doświadczenia. Przed zabiegiem lekarz zleci wykonanie podstawowych badań i zapyta pacjenta o przyjmowane leki. Lekarzowi należy opowiedzieć także o wszystkich chorobach, ponieważ niektóre z nich będą uniemożliwiały przeprowadzenie przeszczepu włosów. Pacjent nie będzie posiadał blizny po zabiegu, ponieważ nie wykonuje się żadnych nacięć skalpelem. Dzięki małej inwazyjności zabiegu okres rekonwalescencji jest wyjątkowo skrócony. Kolejnego dnia po zabiegu pacjent może wrócić do swoich obowiązków. Przez jakiś czas pacjent musi uważać na nadmierny wysiłek fizyczny i wysoką temperaturę np. w saunie. Lekarz podczas wizyty przekaże pacjentowi zalecenia do stosowania.

Wybór specjalisty, kliniki i cena zabiegu

Przeszczep włosów to spore przedsięwzięcie. Pacjent na pewno wcześnie rozezna się we współczesnych metodach. Dobrym rozwiązaniem jest zorientowanie się w cenie zabiegu. Wpisując w wyszukiwarkę „przeszczep włosów cena” na pewno znajdziemy fora i wypowiedzi innych pacjentów. Pamiętajmy jednak, że transplantacja włosów to wyjątkowo precyzyjny zabieg. To od doświadczenia lekarza zależy jakie mieszki włosowe będą pobrane i przeszczepione. Lekarz powinien mieć nie tylko doświadczenie, ale także dobre opinie wśród pacjentów. Niektórzy specjaliści pokazują na swoich stronach metamorfozy pacjentów, które potwierdzają ich umiejętności i skuteczność działania. W profesjonalnej klinice pacjent poczuje się bezpieczny, a jego potrzeby będą bez problemu zaspokajane przez personel medyczny. Cena zabiegu uzależniona jest od kilku czynników. Jednym z nich jest poziom zaawansowania łysienia u pacjenta. Im więcej mieszków do przeszczepu tym wyższa cena zabiegu. Czasem okazać się może, że potrzebne będą np. 2 zabiegi. Cena uzależniona jest także od oczekiwań pacjenta. Lekarz podczas pierwszej wizyty określi koszt zabiegu i opowie, jak będzie przebiegał. Najlepsze rozwiązanie to wybór doświadczonego w konkretnej metodzie specjalisty, który zagwarantuje doskonały i naturalny efekt.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here