Lodowiska mobilne w wielu polskich miastach są popularnymi atrakcjami w okresie zimowym. Nic więc dziwnego, że samorządy tak chętnie decydują się na taką inwestycję. Dlaczego więc warto zdecydować się na wynajem lodowiska?

Budowa lodowiska – gdzie zlokalizować obiekt?

Lodowiska mobilne są zbudowane w taki sposób, by zapewnić bezawaryjną pracę przez cały okres użytkowania. Obiekt ten potrzebuje do tego przyłącza energetycznego i wodnego. Pierwsza umożliwia prawidłową pracę agregatu wody lodowej, który powinien być podłączony do osobnego przyłącza niż pozostałe elementy. Wliczamy do nich oświetlenie, czy nagłośnienie. Zabezpieczenie energetyczne, którego potrzebujemy do obsługi lodowiska, zależy od jego wielkości. Przyjęło się, że dla obiektu o powierzchni 300 metrów kwadratowych potrzeba co najmniej 63 Amper. Jeśli chodzi zaś o przyłącze wodne, wystarczy takie, które umożliwi podłączenie węża ogrodowego. Umożliwi to stworzenie warstwy lodu na płycie lodowiska. Kolejnym ważnym kryterium jest lokalizacja obiektu. Powinno być ono płaskie lub dobrze wypoziomowane. Dlatego boisko czy plac na rynku jest idealnym miejscem do takich obiektów. Równie ważne jest to, by lokalizacja lodowiska była znana mieszkańcom. Miejsce chętnie odwiedzane przez ludność i dobrze skomunikowane z resztą miasta okaże się strzałem w dziesiątkę. Wówczas będzie to dochodowa inwestycja, a reklamodawcy będą walczyć o miejsce na jednej z band obiektu.

Wynajem lodowiska – jakie są zalety?

Jeśli więc miasto zdecyduje się na stworzenie sezonowego lodowiska, powinno jasno określić budżet, jaki chce przeznaczyć na taką inwestycję. Samorząd może bowiem zakupić taki obiekt na własność. Może też jednak zdecydować się na wynajem lodowiska. To bardzo ekonomiczne rozwiązanie, które gwarantuje nam oszczędności przy jednoczesnym wsparciu technicznym. Firmy oferują bowiem montaż i przeszkolenie w zakresie korzystania z lodowiska. Taką ofertę ma chociażby http://www.ras-lodowiska.pl/. Dzięki temu nie będziemy martwili się o to, czy lodowisko jest prawidłowo zainstalowane, a wiedza przekazana przez pracowników pozwoli nam czuwać nad właściwą pracą systemów chłodniczych. Wynajem lodowiska jest więc bardzo korzystnym rozwiązaniem dla każdej ze stron. Jeśli mamy jakiekolwiek pytania, to warto skonsultować je z pracownikami danej firmy. W ten sposób unikniemy wszelkich błędnych decyzji. Wynajem lodowisk to nie tylko oferta dla samorządów. Korzystają z niej chociażby hotele, kina, centra handlowe, czy ośrodki sportowe. To tylko pokazuje jak popularna w okresie zimowym jest jazda na łyżwach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here