Czasami mocno zniszczonych zębów nie da się po prostu odratować. Obumarłe czy wywołujące silny stan zapalny wymagają usunięcia, przez co potem należy je czymś zastąpić. Braki w uzębieniu, nawet te najmniejsze czy występujące w tylnej części jamy ustnej, nigdy nie wyglądają bowiem estetycznie i każdy chce je czymś uzupełnić, aby w ten sposób zadbać o swoją prezencję. Jest to ważne także ze względów zdrowotnych. Luki występujące w uzębieniu utrudniają jedzenie jakichkolwiek pokarmów.

Nie pozwalają na normalne żucie, gryzienie i połykanie produktów spożywczych. Zmuszają do cięższej pracy pozostałe zęby, które wcześniej mogły być odpowiedzialne za pełnienie zupełnie innych funkcji, dlatego w swoich nowych rolach nie do końca dobrze się sprawdzają i zwykle też ostatecznie zaczynają się niszczyć. Luk w uzębieniu można się na szczęście bardzo szybko pozbyć, decydując się na założenie protezy zębowej. Prędzej czy później niemalże każda osoba starsza po nią sięga.

A ile kosztuje proteza zębowa?

Który jej rodzaj uznawany jest za lepszy – ruchomy czy jednak ten stały? Czy noszenie takiej protezy jest w ogóle komfortowe, czy wywołuje pewne dolegliwości bólowe i nieprzyjemne odczucia?

To właśnie grupa skupiająca w sobie ludzi starszych narzeka najczęściej na różnego rodzaju braki występujące w uzębieniu. Czasem do wypadnięcia stałego zęba dochodzi też u osób znacznie młodszych, ale są to bardzo rzadkie przypadki, które nie wymagają zresztą zakładania całych protez zębowych. Tworzone są one z myślą o ludziach starszych. Mają ogólnie ułatwiać im życie, pozwalając na bezproblemowe jedzenie różnego rodzaju pokarmów.

nowe zęby

Zastanawiając się nad założeniem protezy zębowej, należy oczywiście w pierwszej kolejności udać się do swojego gabinetu stomatologicznego. Tam też pacjent zostanie poinformowany o dwóch możliwościach, z których wolno mu będzie skorzystać. Do wyboru dostanie bowiem implanty stałe oraz protezę ruchomą, czyli taką, którą można zawsze wyjąć. Która z nich będzie zatem lepsza?

Protezy ruchome wciąż cieszą się większą popularnością od stałych implantów. Ile kosztuje proteza zębowa? Znacznie mniej od założenia implantów i stąd właśnie bierze się jej popularność. Ludzie starsi często mają problemy z utrzymaniem siebie i swoich mieszkań czy domów. Otrzymują zastraszająco niskie emerytury, za które ledwo co mogą kupić sobie podstawowe produkty spożywcze, niezbędną chemię czy kilka najprostszych i najtańszych ubrań.

Nie stać ich na zakładanie stałych implantów, dlatego wolą zdecydować się na zakup protezy ruchomej, w ten sposób po prostu oszczędzając. Niestety takie protezy mają sporo poważnych wad, które zawsze należy omówić, zanim zacznie się do nich kogokolwiek przekonywać. Tworzone były z myślą o ułatwianiu ludziom starszym życia, a często jest jednak zupełnie odwrotnie.

Protezą ruchomą trzeba się zajmować tak naprawdę każdego dnia. Wyjmując ją na noc, należy ją wyczyścić, umieścić w specjalnym pojemniku z płynem i przechowywać w zamkniętych bezpiecznych miejscach. Dodatkowy codzienny nawyk utrudnia życie osobom starszym. Zwłaszcza ludzie w podeszłym wieku mają już problemy ze swoją pamięcią i nieraz zapominają o zdjęciu sztucznej szczęki na noc, co może zakończyć się dla nich tragicznie.

Takie zęby wbrew pozorom należy czyścić po każdym posiłku. Z pomocą specjalistycznych środków i odpowiednio wyprofilowanych szczoteczek usuwa się z nich resztki żywności, tak jak robi się to z zębami naturalnymi. Osobom starszym często jednak nie chce się tym wszystkim zajmować. Zapominają one o tej bardzo ważnej rutynie lub z pełną świadomością nie czyszczą swoich sztucznych szczęk, które przez to błyskawicznie zaczynają się niszczyć i zużywać.

proteza zębowa

Ile kosztuje proteza zębowa ruchoma?

Jest dość tania i właśnie ta jej niska cena zachęca do jej zakupu wszystkich ludzi starszych. Często też uważają oni, że inwestowanie w zęby w ich wieku jest czymś kompletnie bezsensownym. Przygotowują się do odejścia z tego świata, dlatego wolą pozostawić więcej pieniędzy w swoich portfelach czy na kontach bankowych, aby móc przepisać je w testamencie wnukom bądź swoim dzieciom.

A przecież w swój uśmiech, własne samopoczucie i wygląd warto inwestować w każdym wieku. Zwłaszcza że te negatywne wypowiedzi na temat protez ruchomych często padają z ust osób, które dopiero co ukończyły pięćdziesiąty rok życia! Mimo iż mają jeszcze przed sobą drugie tyle czasu, już szykują się do śmierci i nie chcą płacić za swój wygląd czy komfort. A warto to na pewno zrobić – niezależnie od swojego wieku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here