Manekiny są nie tylko ważnym elementem wystawy sklepu, ale też częścią jego wystroju. Z tego powodu inne modele sprawdzą się w sklepie z modą młodzieżową, a inne w butiku z odzieżą wizytową. Podpowiadamy, czym kierować się przy wyborze manekinów do różnych typów sklepów i jakich błędów unikać!

Manekiny abstrakcyjne czy realistyczne?

Najważniejsze kryterium, jakim kierują się kierownicy sklepów to oczywiście dobór manekinów tak, by dało się na nich wyeksponować odzież. Z tego powodu najważniejszy jest podział na męskie i damskie. Istotny jest jednak także styl, w jakim został wykonany manekin. Najczęściej mówi się o stylach abstrakcyjnym i realistycznym, ale w praktyce stosunkowo rzadko mamy do czynienia z całkiem abstrakcyjnymi czy idealnie realistycznymi modelami. Częściej manekiny sytuują się gdzieś pomiędzy tymi biegunami. Zgodnie z nazwą, manekiny abstrakcyjne to proste sylwetki, bez wyraźnie zaznaczonych rysów twarzy czy muskulatury, z kolei realistyczne to takie, które są bardzo podobne do prawdziwego człowieka.

Poza stylem można wybrać kolor manekina, zarówno z gamy odpowiadającej barwom ludzkiej skóry, jak i spoza niej. Można więc zamówić manekiny we wszystkich możliwych kolorach, ale jeżeli w sklepie często zmieniają się kolekcje, to warto dobierać stosunkowo neutralne barwy.

Manekiny w sklepie odzieżowym – przykłady aranżacji

Dobór odpowiedniego manekina jest w praktyce dość trudny. Warto dobrze zastanowić się, czy do naszego asortymentu lepiej będzie pasować model realistyczny, czy abstrakcyjny, np. jeden z dostępnych na stronie https://sklep.moremannequins.pl/. Warto też rozważyć kolorystykę – do autorskich kolekcji czy mody młodzieżowej manekiny bardzo dobrze mogą pasować manekiny w żywych barwach, ale do ekspozycji eleganckiej odzieży lepiej wybrać modele w bardziej stonowanych barwach – na przykład czarne, białe czy w kolorze ludzkiej skóry. W praktyce styl realistyczny czy abstrakcyjny jest mniej ważny, niż jakość wykonania i trwałość manekina. Wytrzymałe i dobrze wykonane manekiny potrafią być znacznie droższe od tych najtańszych, ale za to posłużą przez wiele lat i podkreślą atuty prezentowanej odzieży.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here