Salon to centrum naszego mieszkania. To tam spędzamy tak naprawdę najwięcej czasu – przyjmujemy gości, relaksujemy się całą rodziną, czy obchodzimy święta. Jak fajnie udekorować nasz salon? Podpowiadamy!

Dekoracje do salonu – poznaj dostępne możliwości

Dekoracje do salonu to dość popularne rozwiązania na upiększenie wystroju. W tej roli sprawdzą się zarówno funkcjonalne akcesoria, jak i te typowo zdobnicze. To daje nam szerokie pole manewru. Co ważne – różnorodność stylów tych detali jest ogromna, więc bez względu na aranżacje salonu uda nam się coś wybrać. Do nowoczesnych i surowych idealnie pasują formy o metalicznym wykończeniu, czy te ze szkła. Drewniane za to podkreślą sielski klimat, a koronkowe lub ażurowe – romantyczny. W barokowym pokoju umieść złote albo mocno zdobione dodatki (kamienie, kryształki i inne mieniące się komponenty mile widziane!), za to roślinne akcenty to cudowne dopełnienie stylu boho, czy naturalnego wystroju bazującego na drewnie, tudzież na minimalistycznych meblach.

Wiele produktów dostępnych w asortymencie sklepu Home&You sprzedawanych jest w całej serii, a więc to różne artykuły, od dekoracyjnych misek, po świeczniki. To pozwala nam stworzyć komplety o identycznym kolorze, fakturze lub wzorze. Czasami również jeden model ma kilkanaście rozmiarów, na przykład tak jest w przypadku donic i latarenek. To dobra opcja dla osób, które nie potrafią miksować stylów, albo lubią harmonijny wystrój.

Jak fajnie udekorować nasz salon?

W salonie masz wiele mebli, i to na nich umieścisz akcesoria. Stół jadalny i kawowy model to wprost stworzona lokalizacja na ustawienie nastrojowych świeczników bądź lampionów, tak samo jak parapet. To również tam pojawią się wazony ze świeżymi kwiatami oraz doniczki z rozmaitymi roślinami. Co więcej, możesz kupić sztuczne kompozycje florystyczne o podlewaniu, których nie trzeba pamiętać. Dobrze jest ustawić ponadto na stole lub na niższych meblach znajdujących się przy kanapie duże misy, patery lub kosze na owoce, czy też na słodycze. W czasie świąt postaw na tematyczne wianki i stroiki, które stworzą wyjątkowy klimat.

Dekoracyjne figurki doskonale prezentują się pojedynczo, tudzież w większej grupce w dowolnej konfiguracji. Jeśli decydujesz się na kilka sztuk, pamiętaj by coś je łączyło. W ten sposób zachowasz spójny design salonu. Niektóre statuetki dodatkowo są skarbonkami, więc pełnią funkcję praktyczną. Ciekawie wyglądają zlokalizowane na komodzie, szafce od RTV, czy wiszących półkach. Ustaw je pomiędzy książkami, ramkami ze zdjęciami, a nawet szkatułkami z drobiazgami. Kieruj się swoją wyobraźnią przestrzenną oraz wyczuciem smaku.

Zapachowe świeczki, albo mniejsze podgrzewacze włożone do lampionów, latarenek bądź świeczników gwarantują nastrojowe oświetlenie, a także inne doznania, ponieważ nuty aromatyczne będą unosić się po całym mieszkaniu. W Home&You dostępne są klasyczne świeczki, jak i bardzo dekoracyjne, na przykład o fantazyjnym kształcie – kwiatów, czy zwierząt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here