Nie tylko palacze ponoszą skutki swojego uzależnienia od nikotyny, ale również osoby narażone na częste przebywanie w towarzystwie palącej papierosy. Są one często nieodwracalne, dlatego w myśl zasady „lepiej zapobiegać, niż leczyć” niezwykle ważne jest, by jak najszybciej podjąć decyzję o rozpoczęciu walki z nałogiem.

Co dzieje się z organizmem palacza?

Jedną z najgroźniejszych przyczyn palenia papierosów jest rak płuc. Szacuje się, że co 8. palacz umiera z tego powodu. Oprócz tego dochodzi wiele innych problemów zdrowotnych, takich jak bóle głowy, wrzody żołądka, nadciśnienie tętnicze i inne. Choroby tego typu pojawiają się również u osób niepalących, jednak w przypadku ludzi uzależnionych od nikotyny, powrót do zdrowia jest procesem znacznie dłuższym. Do tego należy dodać szarą cerę, która szybciej się starzeje, nieprzyjemny oddech, pożółkłe palce.

A co z umysłem?

Metoda na rzucanie palenia Allen Carra, opracowana w wyniku 30-letniej walki z nałogiem, pozwala zrozumieć, jakie przyczyny powodują sięganie po papierosa. Osoba uzależniona często nie radzi sobie ze stresem, nerwowymi sytuacjami, zbyt szybkim tempem życia lub niepokojem. W jej mniemaniu ( oczywiście błędnym ) palenie ma złagodzić wszystkie te stany i przynieść ukojenie. Podobnie sytuacja wygląda, gdy palacz sięga po papierosa w celu relaksu i zaznania chwili przyjemności. Wykorzystywanie palenia jako leku na wszelkie emocje lub sposobu na odprężenie jest całkowicie niepoprawne i błędne. Nikotyna niesie ze sobą wiele niekorzystnych skutków, dlatego metoda opiera się na zmianie w sposobach myślenia.

Dlaczego sposób Allen Carra jest skuteczny?

Ponieważ nie zajmuje się łagodzeniem uzależnienia, a skupia się na jego przyczynach, które sprawnie likwiduje. Metoda pozwala znaleźć inne, zdrowe sposoby na łagodzenie stresu czy chwile odprężenia. Allen Carr przez 30 lat walczył z nałogiem, dlatego doskonale zna uczucia pojawiające się podczas głodu nikotynowego. Opracowanie programu EASYWAY pozwala przygotować się na takie sytuacje i szybko uporać się z uzależnieniem, a co za tym idzie, wrócić do lepszego samopoczucia i zdrowia.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here