Nie musisz jakoś strasznie daleko wyjeżdżać, jeśli chcesz, by twoje wakacje w 2019 roku były zupełnie inne od wczasów, w których wielokrotnie brałeś już udział. To dość oczywiste, że będzie chciał opuścić swoje ojczyste strony, ale nie musisz koniecznie udawać się poza Europę, jeśli chcesz spotkać się na żywo z niezwykłą egzotyką, barwnym krajobrazem i nieznaną ci jeszcze kuchnią oraz licznymi atrakcjami. To wszystko mają ci do zaoferowania malta – wycieczki. Malta jest krajem idealnym do podróżowania o każdej porze roku, bo niemalże zawsze panuje tu słońce i przyjazna pogoda, dlatego niezależnie od tego, kiedy planujesz wziąć swój urlop, spokojnie spędzisz go właśnie w tym kraju. A atrakcyjna pogoda to oczywiście nie wszystko. Oprócz niej zyskasz dostęp do całej masy przeróżnych rozrywkowych obiektów, wyjątkowych atrakcji, zabytków i przepięknych krajobrazów. Te wszystkie miejsca są tak klimatyczne, że trudno się nimi nie zachwycić. Nawet jeśli jesteś największym twardzielem, na Malcie niejednokrotnie się wzruszysz albo rozbawisz do łez.

Prawdopodobnie zawsze, gdy odwiedzasz jakiś nowy dla ciebie kraj, starasz się zajrzeć do jego stolicy. To takie centrum i wizytówka. Niejednokrotnie po wyglądzie stolicy oceniasz samą wartość kraju, więc gdy ona zrobi na tobie świetne wrażenie, aż nabierasz ochoty do dalszego wędrowania i zwiedzania. Stolicą Malty jest natomiast Velletta. Miasto na tyle atrakcyjne, że powinno ci się spodobać. Dowodem jego wartości może być to, że Velleta została wpisana przez UNESCO na światową listę dziedzictwa, co jest potwierdzeniem jej wartości, piękna i historycznego charakteru. W ubiegłym roku stolicę Malty uznano również za Europejską Stolicę Kultury – niemalże codziennie odgrywają się tu ważne wydarzenia kulturalne, w których sam będziesz mógł wziąć udział, by trochę się rozerwać, a przy okazji zdobyć jakąś wiedzę. Na pewno nie uda ci się zwiedzić Valletty w ciągu jednego dnia, bo kryje się tutaj aż trzysta przeróżnych zabytków, na których zobaczenie musiałbyś poświęcić przynajmniej jeden tydzień. Z niczym się jednak nie spiesz. Malta nigdzie ci nie ucieknie. Jeśli kiedykolwiek jeszcze będziesz chciał zawitać do jej stolicy, po prostu to zrobisz.

Malta – wycieczki zorganizowane równie często mają swój punkt postojowy w Mieście Ciszy, czyli Silent Siny. Rodowici mieszkańcy nazywają je Mdiną. Miasto można uznać za gigantyczny pomnik historyczny. Przeplatają się w nim style architektoniczne z różnych czasów – architektura normańska na każdym kroku łączy się z tą barokową, dając zachwycający i niecodzienny efekt wizualny. W dawnych czasach to właśnie Mdina była stolicą Malty, ale odkąd tę rolę przejęła Velleta, z Miasta Ciszy ludzie masowo zaczęli się przeprowadzać, pozostawiając je puste i, jak sama jego nazwa wskazuje, ciche. Na ten moment na stałe żyje tutaj zaledwie nieco ponad dwieście osób. Mdina wręcz przeraża panującym w niej spokojem i ciszą, więc jeśli tego typu miejsca robią na tobie duże wrażenie, koniecznie musisz do niej zajrzeć.

www.weuropie.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWycieczki – Turcja.
Następny artykułWakacje w Albanii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here