Decydując się na pożyczkę, musimy pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Od naszej decyzji zależy bowiem to czy pożyczka będzie dla nas pomocą czy problemem. Warto zatem zawsze czytać uważnie umowę i nie podpisywać dokumentów, których znaczenia nie rozumiemy. Oto podstawowe kwestie, na jakie musimy zwrócić uwagę przy decyzji pożyczkowej.

Wysokość RRSO

            Pierwszą rzeczą na jaką należałoby zwrócić uwagę jest wysokość rocznej rzeczywistej stopy oprocentowania. To właśnie ona określa ile dodatkowo musimy zapłacić względem całego roku, gdy decydujemy się na pożyczkę. Wysokość RRSO jest dla nas ważna, gdyż pokazuje nam ile będziemy musieli zapłacić za możliwość pożyczenia pieniędzy poza spłatą całej kwoty.

Rzetelność firmy

            Druga kwestia i znów niezwykle istotna. Rzetelność firmy, w której bierzemy pożyczkę pozabankową ma kolosalne znaczenie. Wszystko dlatego, że chodzi o pożyczkę gotówkową, do której umowa może być skonstruowana w sposób nieuczciwy. Dlatego, by nie dać się oszustom wybierajmy firmy znane i rzetelne jak choćby kokos.pl lub inne renomowane instytucje finansowe.

Warunki spłaty

            Wysokość rat miesięcznych oraz długość spłaty – to dwie kwestie, które składają się na warunki spłaty. Dlaczego to takie ważne? Przede wszystkim ze względu na to jak wiele musimy zainwestować w całą pożyczkę. Z drugiej strony chodzi o to czy damy radę wypłacać taką ratę w każdym kolejnym miesiącu. Długość pożyczki zaś pokaże nam jak wiele musimy oddać dodatkowo, poza kwotą pożyczaną.

            Biorąc pożyczkę pozabankową warto byłoby sprawdzić wiele aspektów umowy. Przede wszystkim przeczytajmy ją uważnie i zaznaczmy wszystkie fragmenty, których nie rozumiemy. Poszukajmy rzetelnej firmy, która nie wpisze w nią ukrytych opłat i zwróćmy uwagę na długość spłaty, wartość RRSO oraz wysokość raty. Przeanalizujmy wszystko dokładnie i nie bierzmy pożyczki, gdy któraś z kwestii budzić będzie nasz niepokój.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here