Mango jest tropikalnym owocem, wywodzącym się z Azji Południowo-Wschodniej oraz subkontynentu indyjskiego. Naprawdę niebywale smakuje, ale oprócz niewątpliwych walorów smakowych i zapachowych owoc ten pełen jest przeciwutleniaczy. Mają one zdolność zwalczania białaczki i innych nowotworów – jelita grubego, piersi, płuc i prostaty. Mango utrzymuje także w normie poziom cholesterolu i cukru. Działa także wspomagająco na proces trawienia i układ odpornościowy, a także pomaga poprawić zarówno wzrok jak i życie seksualne. Powoduje także utratę wagi. Więc jak obrać mango? Jak dobrać się do wnętrza tego smakowitego i zdrowego owocu? Zapraszam do dalszej lektury, znajdziecie bowiem w tekście kilka wskazówek i sposobów.

Pierwszym sposobem jest obranie mango za pomocą szklanki. Aby uzyskać jak największą ilość miąższu owocu, powinieneś przeciąć mango na dwie połówki. W tym celu przyłóż nóż w odległości jednego centymetra od linii dzielącej owoc w połowie wzdłuż dłuższej osi. Dzięki temu otrzymasz dwie szerokie połówki owocu. Weź teraz szklankę, a następnie przyłóż do jej krawędzi połówkę owocu. Oczywiście, szklanka powinna być na tyle szeroka, aby mogła objąć połówkę mango. Ostrożnie zsuń owoc po krawędzi szklanki. Dzięki temu w prosty sposób otrzymasz soczysty miąższ tego owocu.

Drugim sposobem na obranie mango jest użycie w tym celu obieraczki do owoców. Najpierw umyj mango pod bieżącą wodą, następnie użyj obieraczki, by obrać je ze skórki. Obrany w ten sposób owoc możesz przeciąć na dwie duże połówki, tnąc go wzdłuż jego własnej osi. Tak otrzymane połówki pokrój w długie plastry. Smacznego!

Trzecim i ostatnim sposobem – przynajmniej w naszym artykule – jest obranie mango za pomocą noża. Najpierw umyj owoc, następnie zaś przetnij go wzdłuż szerokiego boku. W miąższu owocu natnij linie wzdłuż i w poprzek, tworząc w ten sposób siatkę. Odwijając miąższ do góry, wywiń skórę owocu na zewnątrz w taki sposób, aby wybrzuszył się jego miąższ. Następnie za pomocą noża odetnij starannie wszystkie kosteczki miąższu od skórki. Smacznego!

www.mydlanyraj.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here