Pomoc prawnika jest niezbędna wielu osobom prowadzącym własne przedsiębiorstwo. Szybko zmieniające się przepisy oraz skomplikowane prawo podatkowe są powodem, dla którego firmy samodzielnie słabo radzą sobie z prowadzeniem działalności zgodnie z prawem. Aby poradzić sobie z takimi problemami, można skorzystać z obsługi prawnej firm. Dlaczego warto to zrobić?

Obsługa prawna firm – jakie usługi obejmuje?

Korzystanie z obsługi prawnej firm jest opłacalne ze względu na elastyczność oferty. W ramach usług świadczonych przez kancelarię prawną zyska się odpowiednie wsparcie zarówno na początku działalności, jak i podczas sprzedaży firmy lub jej przekształcania. Obsługa prawna firm jest dzięki temu dostosowana do potrzeb mikroprzedsiębiorstw i średnich firm oraz korporacji, zatrudniających nawet kilka tysięcy osób.

W ramach obsługi prawnej firm kancelaria przygotowuje dokumenty dla pracowników i partnerów biznesowych, opiniuje umowy oraz tworzy statusy i regulaminy pracy. Prawnik występuje w imieniu przedsiębiorstwa, pozyskując dla niego dokumenty z sądów, organów administracji publicznej i różnych instytucji. Dodatkowo kancelaria prowadząca obsługę prawną firmy informuje o wszelkich zmianach w prawie, dzięki czemu przedsiębiorstwo może przygotować się na ich wprowadzenie.

Zalety obsługi prawnej firm

Głównym atutem obsługi prawnej firm jest oszczędność. Niewielkie firmy mają zbyt małe zyski, by zatrudnić prawnika na etat lub stworzyć dział prawny. Dodatkowo same potrzeby mikroprzedsiębiorstw są zbyt małe, by płacić prawnikowi za kilkadziesiąt godzin pracy w miesiącu. Z tego względu obsługa prawna firm pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy, gdyż jej koszt wynosi jedynie kilkaset złotych na miesiąc, podczas gdy zatrudnienie prawnika na etat to wydatek kilku tysięcy złotych.

Obsługa prawna firm jest rozwiązaniem elastycznym i wygodnym, gdyż mogą z niego korzystać zarówno przedsiębiorstwa handlowo-usługowe, jak i zajmujące się produkcją. Kancelaria śledzi wszystkie zmiany w prawie cywilnym, podatkowym, administracyjnym i nie tylko, dlatego udziela odpowiedniej pomocy i na czas informuje o nowych obowiązkach, które spoczną na przedsiębiorstwie.

Co więcej, obsługa prawna firm umożliwia korzystanie z konsultacji prawnych osobiście, telefonicznie lub mailowo. Dzięki temu przedsiębiorca otrzymuje szybkie odpowiedzi na pytania, a także dokładnie analizuje wraz z prawnikiem umowy i różne regulaminy. Dzięki obsłudze prawnej firm zyskuje się możliwość konsultowania wszystkich problemów natury prawnej zarówno na odległość, jak i w kancelarii.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here