Pralka automatyczna jest urządzeniem, bez którego żadna z gospodyń domowych nie wyobraża sobie już w tej chwili życia. Zadaniem pralki jest utrzymywanie naszych ubrań, bielizny, firan i innych tkanin w czystości. Aby dobrze spełniała ona swoją funkcję, właściciel powinien regularnie dbać o jej stan, w tym również dokładnie ją czyścić. Brudna pralka bowiem brudzi ubrania, zamiast je prać.
Ponieważ w pralce umieszczamy rzeczy brudne, to nie da się uniknąć sytuacji, w której w niektórych jej miejscach zbiera się i odkłada ten brud. Znajdować się w niej mogą również pozostałości proszku lub płynu do prania. Jest to pierwszy krok do powstawania pleśni i idealne środowisko do jej dalszego rozwoju. Każdy z nas wolałby tego uniknąć, ponieważ pozostawia ona wówczas nalot i brzydki zapach na pranych tkaninach. Poza tym jest to silny alergen. Warto więc poznać odpowiedź na pytanie: jak wyczyścić pralkę szybko, tanio i skutecznie.
Okazuje się, że do czyszczenia pralki nie potrzeba żadnych specjalistycznych środków chemicznych. Wszystko, co będzie w tym celu potrzebne posiadamy najczęściej pod ręką. Wyposażmy się więc w wodę, ściereczkę, ocet i dowolny wybielacz. Czyszczenie pralki trwa tyle, ile trzy pełne cykle prania. Należy nastawić pralkę na pełny cykl z użyciem dość wysokiej temperatury. Zbiorniczek na proszek napełniamy wówczas dwiema szklankami octu. Po zakończeniu cyklu prania, powtarzamy całą procedurę, z tym że w zbiorniczku umieszczamy dwie szklanki wybielacza. Dzięki temu pozbędziemy się z pralki zapachu octu i usuniemy znajdujące się w niej przebarwienia. Należy wykonać również trzeci cykl prania, tym razem wyłącznie z użyciem wody. Pralka zostanie wówczas dokładnie przepłukana i znikną z niej pozostałości zarówno octu, jak i wybielacza. Pozostaje nam już tylko umyć ściereczką z odrobiną proszku zbiorniczek na wodę i wyczyścić gumową uszczelkę otaczającą otwór wokół drzwiczek. Idealnie sprawdzi się w tym celu mieszanka wybielacza z ciepłą wodą, w stosunku 1:3. Czyszczenie takie najlepiej jest przeprowadzić raz na miesiąc.

www.zieloni2004.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zrobić dziecko?
Następny artykułWymarzone studia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here