Gdy nadchodzi jesień, bardzo często pojawia się problem z suszeniem prania. Pogoda nie zawsze sprzyja, a w domu może być za zimno i za wilgotno, aby ubrania wyschły szybko i skutecznie.

Pranie, które schnie zbyt długo, może mieć nieprzyjemny zapach. To częsty problem jesienią oraz wiosną, gdy temperatury na zewnątrz nie zawsze sprzyjają suszeniu go na świeżym powietrzu, a w domach nie ma włączonego ogrzewania, które mogłoby przyspieszyć ten właśnie proces.

Są jednak jesienne dni, gdy pogoda jest na tyle dobra, że ubrania możemy także wysuszyć na zewnątrz.

Suszenie ubrań na zewnątrz – jaka suszarka będzie najlepsza?

Aby suszyć pranie na zewnątrz, będziemy potrzebowali odpowiedniej suszarki. W tym celu najlepiej wybrać specjalne suszaki rozkładane albo suszarki ogrodowe, na przykład może być to solidna suszarka ogrodowa Leifheit, która jest w stanie pomieścić nawet kilka wsadów pralki.

Suszarka powinna być umieszczona w miejscu przewiewnym i dobrze nasłonecznionym, aby pranie mogło wyschnąć szybciej.

Zanim powiesisz ubrania na suszarce, sprawdź, czy jest czysta!

Na suszarkach ogrodowych osadzają się różne zanieczyszczenia, w tym kurz, piasek czy też smog. Dlatego zanim powiesimy na nich ubrania, powinniśmy sprawdzić ich czystość. W przeciwnym przypadku trzeba będzie wrzucić ubrania kolejny raz do pralki!

Niektóre suszarki zapobiegają takiemu problemowi. Nowoczesna suszarka ogrodowa Leifheit pozwala na zamknięcie sznurków w specjalnych osłonach, dzięki czemu nie są one narażone na zabrudzenie!

Zwróć uwagę na aurę i swoich sąsiadów!

Pranie jesienną porą wyschnie najszybciej, gdy pogoda jest słoneczna i nieco wietrzna, ale możemy także wywiesić je na zewnątrz w sytuacji, gdy niebo jest wprawdzie zachmurzone, lecz jest cieplej i wietrzniej.

Pamiętajmy jednak o tym, że jesień to już sezon grzewczy, przez co wywieszone na zewnątrz pranie może być narażone na smog. Gdy czujemy, że powietrze nie jest świeże, lepiej zrezygnujmy z suszenia prania na zewnątrz, ponieważ zabrudzi się i będzie miało nieprzyjemny zapach.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here