Odkąd feniccy osadnicy przybyli na Ibizę kilkaset lat przed narodzinami Chrystusa, ludzie z całego świata pokochali tę piękną wyspę na Morzu Śródziemnym. I nic w tym dziwnego. Znajdziemy tam wspaniałe plaże, a przyroda jest malownicza i zachęca do wędrówek.

Dla Ibizy częścią archipelagu są Baleary, autonomiczny region Hiszpanii. Wyspy Baleary są znane i lubiane przez turystów zarówno z Hiszpanii kontynentalnej, jak i reszty świata.

Ibiza jest bezpodstawnie oskarżana o bycie wyspą imprezową. I chociaż czynnik imprezowy jest wysoki, Ibiza ma znacznie więcej do zaoferowania niż zacięte imprezy, które trwają do białego rana.

Wszyscy, bez względu na wiek, będą cieszyć się Ibizą! Tutaj będziesz mógł cieszyć się leniwymi dniami na plaży, zwiedzać, robić zakupy, a także zdobyć kulinarne doświadczenia, o których nigdy nie zapomnisz. Ibiza – wakacje to idealny pomysł zarówno dla grupy znajomych, jak i rodzin z dziećmi.

Turysta na Ibizie
Nie powinniśmy ignorować faktu, że bardzo wielu, a najwięcej młodych ludzi przybywa na Ibizę i do miasta Sant Antoni, by cieszyć się życiem nocnym. A z naszej młodości musimy przyznać, że takich klubów i dyskotek, nigdy wcześniej nie widzieliśmy. I nawet ci z nas, którzy dziś mają inne cele niż uczynienie parkietu niebezpiecznym, muszą odwiedzić legendarną Café del Mar. Niewiele barów stało się legendą i stało się atrakcją turystyczną samą w sobie.

Duże części Ibizy są wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Kilka wiosek na wyspie ma rustykalne piękno, które z radością zatrzymujemy na przyszłość. Nie bez powodu fotografowie i filmowcy używają Ibizy jako tła do swojej pracy.

Jest kilka miejsc, w których można doświadczyć cudów natury na Ibizie. I nie myślimy teraz o pięknych plażach. Cova De Can Marca w Sant Miquel to system jaskiń, z których od świtu korzystają szmuglerzy i rabusie. Wspominamy także o wyspie Es Vedra, która ma wiele legend i mitów związanych z jej istnieniem. Mówi się też, że jest miejscem lądowania dla UFO.

Plaże na Ibizie
Idealna pora kąpieli jest zwykle od czerwca do października na Ibizie. Nawet w szczycie sezonu znajdziesz plażę, która jest dla Ciebie idealna. Istnieje ponad 80 pięknych plaż rozrzuconych po Ibizie. Ich pozycjonowanie jest prawie niemożliwe, ponieważ są one tak zróżnicowane, jak turyści, którzy tu przybywają. Niektóre miejsca, takie jak miasto San Antoni na zachód od wyspy, chętnie promują małe wyspy z pięknymi plażami.

Jedną z najbardziej znanych plaż jest plaża Playa D’en Bossa, która znajduje się na obrzeżach miasta Ibiza. Jest to prawdopodobnie najdłuższa plaża na wyspie i aby zrozumieć rozmiar, o którym mowa, można wspomnieć, że ma około 50 barów na plaży! Najsłynniejszy bar na plaży, który można odwiedzić, nazywa się klubem Bora Bora Ibiza.

Jeśli znajdujesz się w zachodniej części Ibizy i podróżujesz z dziećmi, zapewne zechcesz zrezygnować z imprez, które tworzą się na plaży przez cały dzień. W takim wypadku wskazówką jest, aby odwiedzić małą Cala Gracio. Jest w odległości spaceru od miasta, ale jest to cicha i przyjazna dzieciom plaża. Leżaki i parasole można wypożyczyć za rozsądną sumę w euro. Znajdziesz też przyzwoitą restaurację w pobliżu, jeśli zgłodniejesz. Blisko Cala Gracio można znaleźć kilka zacisznych plaż, np. Gracionetta.

Cala D’hort to nazwa 200-metrowej plaży na południowym zachodzie Ibizy. Na plaży znajduje się także urocza restauracja z owocami morza, w której można zjeść pyszny lunch. Wliczone są widoki z plaży na wyspy Es Vedra i Es Vedranell.

Nie można także zapomnieć o Cala de Boix, położonym na północno-wschodnim wybrzeżu Ibizy. Ta plaża jest wyjątkowa, ponieważ jest to jedyna prawdziwa plaża z czarnym piaskiem.

www.mojpodroznik.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZawał i co dalej?
Następny artykułPodróż w kółko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here