Zwykło się mawiać, ze tylko jeden procent wszystkich mieszkańców naszej planety ma idealnie równe zęby i nie wymaga wizyty u ortodonty. Niestety praktycznie każdy z nas ma jakąś wadę zgryzu, która kwalifikuje go do korekcji, do noszenia stałego lub ruchomego aparatu ortodontycznego. A jak w praktyce zadbać o swoje uzębienie?
Jeśli wada naszego zgryzu zostaje w miarę wcześnie dostrzeżona przez rodziców, to warto już od najmłodszych lat udać się do ortodonty. Leczenie ortodontyczne dzieci trwa zazwyczaj znacznie krócej, co oczywiście przekłada się także na koszty. Dzieci mają jeszcze dość ruchome kości i chrząstki, a więc zęby można szybciej nastawić. Wtedy także wystarczy aparat ruchomy, zdejmowany, który jest relatywnie tańszy niż stały aparat montowany na jeden bądź dwa łuki.
O tym, ile zarabia ortodonta możemy poczytać już na stronach prywatnych klinik stomatologicznych czy ortodontycznych. Łatwo to sobie przeliczyć, jeśli dodamy koszty czyszczenia zębów, zakładania aparatów, licówek, implantów, piaskowania zębów i innych wykonywanych przez tych lekarzy działań.
Założenie zwykłego metalowego aparatu na jeden łuk zębowy trwa około godziny, a koszt to minimum tysiąc siedemset złotych. Aparaty szafirowe, porcelanowe i inne mniej widoczne są oczywiście odpowiednio droższe. Comiesięczna wizyta trwająca około dwadzieścia minut i polegająca na wymianie druciku w każdym łuku będzie nas kosztować około trzystu złotych. Do tego należy doliczyć jeszcze inne kwestie- specjalne szczoteczki, irygator, leczenie zębów w których podczas noszenia aparatu pojawi się próchnica, i tym podobne. Niestety jeśli chcemy mieć piękny i równy zgryz musimy słono za niego zapłacić.
Czy to się opłaca? Oczywiście, że tak i nie ma co dyskutować z takim stanowiskiem. Piękne i równe zęby są ozdobą każdego człowieka. Dodają uroku i są wizytówką zadbanej osoby. Nawet najpiękniejsza dziewczyna z krzywym zgryzem i ubytkami będzie po prostu brzydka. Więc choć koszty u ortodonty są dość wysokie, to warto je ponieść dla zdrowia i pięknego wyglądu.

www.innowacjaiwiedza.pl

[Głosów:2    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here