Apartamenty na wynajem kuszą inwestorów atrakcyjnymi zyskami. Można na nie liczyć także w Gdańsku!

Coraz częściej wybieraną formą inwestycji są nieruchomości – znana od wieków metoda na lokatę pieniędzy stała się w ostatnich czasach bardzo popularna. Nisko oprocentowane lokaty, nieprzewidywalność giełdy, a także funduszy inwestycyjnych sprawiły, że coraz więcej osób decyduje się na kupowanie nieruchomości. Szczególnym powodzeniem cieszą się w tym przypadku mieszkania, w tym także luksusowe apartamenty na sprzedaż w Gdańsku. To właśnie w tym mieście można osiągać jeden z najlepszych parametrów zwrotu z takiej inwestycji.

Aparthotel – komfortowa alternatywa dla hotelu

Wiele mieszkań kupowanych w Gdańsku jako sposób na inwestycję kapitału przekształcanych jest w aparthotele, czyli w apartamenty na wynajem. Aparthotele to interesująca alternatywa dla hoteli – zapewniają więcej przestrzeni, swobody oraz komfortu niż zwykłe hotele, a także często mogą pochwalić się bardzo dobrą lokalizacją, w samym sercu miasta. Nic więc dziwnego, że na noclegi w aparthotelach decyduje się obecnie tak wiele osób – wśród nich znajdują się turyści z Polski i zagranicy, a także osoby podróżujące w celach biznesowych.

Ile można zarobić na aparthotelu?

Podobnie jak w przypadku innych inwestycji w nieruchomości, ważne jest posiadanie odpowiedniej kwoty początkowej na zakup apartamentu. W Gdańsku ceny za nowe nieruchomości tego rodzaju mogą wynosić od około 7 000 złotych do nawet ponad 10 000 złotych za metr kwadratowy w zależności od lokalizacji i metrażu. Na aparthotelach zarabia się jednak dużo – za jedną noc pobierane są opłaty rzędu od 150 do nawet 500 złotych. Naturalnie, ostateczny zarobek zależy od szeregu czynników, w tym od zainteresowania gości, od położenia nieruchomości, od opinii na jej temat, reklamy. Jednak w większości przypadków można uzyskać bardzo atrakcyjną stopę zwrotu – znacznie wyższą niż w przypadku lokat. Aktualnie dostępne apartamenty na sprzedaż w Gdańsku można znaleźć już teraz on-line.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here