Szukając pracy w dowolnym zawodzie, korzystać można z różnych źródeł. Jedni przeglądają ogłoszenia zamieszczone w prasie, inni w Internecie, a jeszcze inni odwiedzają urzędy pracy lub zbierają usłyszane od znajomych informacje dotyczące wakatów. Możliwości szukania jest dużo.

Ogłoszenia w prasie

Gazety. W dobie Internetu wydawać by się mogło, że odchodzą one do lamusa. Ale czy na pewno? Mimo wszystko gazety nadal cieszą się dość dużą popularnością wśród niektórych osób. Gazety nie zrezygnowały też z rubryk z różnego rodzaju ofertami pracy, zamieszczając odpowiednie anonse na zlecenie pracodawców, poszukujących pracowników na powstałe wakaty.

Ogłoszenia w Internecie

Internet to duże pole do manewru dla szukających pracy jako opiekun osoby starszej. W sieci działa bowiem wiele stron internetowych oraz portali, które zajmują się pośrednictwem, między szukającymi pracowników i poszukującymi pracy. Portale te są różne. Niektóre z nich zajmują się ogólnie udostępnianiem ofert z różnych dziedzin, inne natomiast zawierają oferty ograniczone do wybranej branży, stając się tym samym swego rodzaju specjalista w danej dziedzinie. Przykładem takiego portalu o zawężonym zainteresowaniu może być np. carework.pl, który zajmuje się pomocą w znalezieniu pracy w zawodzie opiekuna osób starszych. Oferty pracy skierowane są do osób, które wyrażą gotowość wyjazdu do pracy poza granice Polski, w przypadku carework oferty dotyczą pracy opiekuna w Niemczech.

Pośrednictwo- czy ma jakieś zalety?

Niektórzy sceptycznie podchodzą do kwestii związanych z pośrednictwem pracy, uważając, że pośrednicy zarabiają krocie na nich. Uwaga! Pośrednik nigdy nie pobiera żadnych opłat od osoby poszukującej pracy. Koszty ponosi wyłącznie podmiot zatrudniający. A jakie są zalety współpracy z pośrednikiem? Podstawową jest pewna, legalna praca, zgodna z zaakceptowanymi podczas procesu rekrutacji zasadami. Nie wyjeżdżamy zatem w ciemno, lecz znamy warunki na jakich będziemy pracować.

Sprawdź oferty pracy dla opiekunek w Niemczech na https://www.carework.pl/praca/opieka-niemcy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here