Karta płatnicza jest dziś atrybutem niemalże każdego z nas. To wyjątkowy i niepowtarzalny symbol, który sugeruje posiadanie. Jest też prostym środkiem do realizowania swoich zachcianek. Łatwość transakcji kartą jest dziś powszechnie znana i wielu z nas wieszczy koniec transakcji gotówkowych. Jednak czy tak samo uważamy, jeśli chodzi o nasze dzieci?

Marta, 27 lat

            Jako młoda mama nie mogę zbyt wiele powiedzieć o kartach płatniczych dla dzieci. Są one z pewnością wygodne, jednak nie wiem czy zdecyduję się na takie rozwiązanie dla mojego dziecka. W końcu przecież ktoś może mu ją zabrać lub po prostu ją zgubi… Co wtedy?

Nic wielkiego. Karta płatnicza dla dzieci działa podobnie jak karta dorosłych. Zastrzegamy ją wówczas i problem znika. Tym bardziej, że pieniądze na niej zgromadzone kontrolujemy na bieżąco i nie pozwalamy, by były na niej zbyt duże sumy pieniędzy. To wygodne i komfortowe dla każdej ze stron.

Anna, 30 lat

            Mój syn ma dziś kartę, ja wcześnie urodziłam, więc ma już 10 lat, jednak tak naprawdę nie musi z niej przesadnie korzystać. Ona jest, ja zasilam ją nieraz małymi kwotami, gdy chcę go nauczyć samodzielności. To fajny sposób na sprawdzenie dziecka, czy umie, czy sobie poradzi, czy zechce. To sposób na przełamanie lęków, a ja mam wszystko pod kontrolą.

Nie inaczej. Karta płatnicza jest połączona z kontem głównym – kontem rodzica. W ten sposób otrzymujemy na bieżąco wgląd w nie oraz w wydatki naszych dzieci. Jednocześnie możemy łatwo i szybko zasilić ją daną kwotą oraz ustalić wszelkie limity i zastrzec używanie karty zbliżeniowo.

Marek, 37 lat

            Mój syn karty jeszcze nie ma, ma 14 lat, ale córka – trzy lata starsza – normalnie z niej korzysta od roku czy jakoś tak. Jestem zadowolony, oboje z żoną jesteśmy, bo to ona bardziej kontroluje. Daje to możliwości, a przy tym kiedy córka jest na wyjazdach, np. za granicą może korzystać z wielowalutowej karty i nie musi mieć ze sobą pieniędzy.

Dodajmy jak wielką jest to oszczędnością nerwów i bezpieczeństwem. Dzięki takiemu rozwiązaniu na bieżąco kontroluje się stan konta i dosyła pieniądze. Nie ma więc ryzyka, że zgubimy lub stracimy pieniądze. Proste?

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here