Kiedy chce się przeanalizować jakąś kwestie dokładnie, to najlepiej jest to zrobić, zaczynając od analizy historycznej, ponieważ tylko cofnięcie się w czasie odpowiednio daleko może pozwolić odkryć prawdziwe źródło pewnych zachowań i tylko wtedy analiza będzie naprawdę wartościowa i pouczająca.

Przyjrzyjmy się pozornie błahemu tematowi, jakim jest niezwykła dbałość kobiet o ich urodę i nienaganny wygląd. Dlaczego jest to dla nich aż tak bardzo istotne? Kiedy się to wszystko zaczęło i czy tak było zawsze? Na te pytania spróbuję odszukać odpowiedzi właśnie w początkach istnienia człowieka, a więc w okresie, kiedy nie było on jeszcze panem świata, lecz tylko jedną z jego bardzo wielu części. Z pewnością wtedy żaden osobnik bez względu na swoją płeć nie przywiązywał wagi do wyglądu. Człowiek był nastawiony przede wszystkim na to, by przetrwać. Zwłaszcza że wszystko, co znajdowało się wkoło niego albo prawie wszystko próbowało mu to jego cenne życie odebrać.

Mówiąc kolokwialnie, człowiek był po prostu jednym z wielu dań w menu drapieżników. Umysł więc nie miał najmniejszej sposobności, by zajmować się takimi błahostkami jak uroda, ważniejsze było przecież przetrwanie i sprawienie, by nasz gatunek nie wyginął. Czas jednak mijał, a człowiek coraz lepiej radził sobie w otaczającym go świecie. Zagrożeń ubywało lub po prostu człowiek wiedział jak skutecznie sobie z nimi radzić. Mózg ludzki mógł częściowo przestawić swoje działanie również na inne sfery, a że człowiek nie jest zwyczajnym zwierzęciem. Lubi piękno i chcę się nim otaczać. W pewnym momencie doszedł do wniosku, że sam również chcę być piękny.

Dzisiaj mamy absolutną pewność co do tego, że piękno jest niezwykle istotne również od strony praktycznej. Przykłady pozwala najlepiej zobrazować, o co chodzi w tym trudnym zdaniu. Kobieta, która jest zadbana i wygląda schludnie, łatwiej dostanie prace czy też otrzyma wyższe stanowisko w firmie szybciej niż ta, która nie przywiązuje wagi do wyglądu. Nie ma w tym nic złego i nie jest to w żaden sposób związane z płytkim i powierzchownym ocenianiem drugiego człowieka. Faktem po prostu jest to, że bardzo dużą część komunikatu, jaki chce nam przekazać druga osoba, zajmuje właśnie wszystko to, co widzimy, czyli jej gesty, mowa ciała no i oczywiście wygląd.

farbowanie włosów

Jest to ostateczna odpowiedź na pytanie, dlaczego kobiety dbają o swój wygląd, korzystając z szeregu różnych usług i tak dalej, ponieważ podświadomie zdają sobie sprawę tego, jak bardzo istotny jest ich wygląd. Odpowiedzmy jeszcze na jedno pytanie, które zadaje sobie wielu mężczyzn.

Ile kosztuje farbowanie włosów i inne usługi fryzjerskie.

Skąd biorą się te ceny, które większość mężczyzn uzna je za zawrotnie wysokie?
Przyjrzyjmy się dokładniej szczegółom. Już wykorzystanie zwyczajnej logiki pozwoli nam wywnioskować, że wpływ na cenę będzie miała z pewnością ilość wykorzystanej farby i wszystkich innych potrzebnych przy okazji środków. Te ilości są z kolei przede wszystkim zależne od długości włosów kobiety. Oczywiste jest, że krótkie włosy da się pokryć szybciej, a ilość koniecznej do tego farby jest radykalnie mniejsza niż w przypadku włosów długich.

Oto pierwszy jeden z najbardziej istotnych czynników, które wpływają na cenę. Mężczyzna, który miał okazję spędzić trochę czasu w gabinecie fryzjerskim, na pewno wie, że wizyta kobiety w tym miejscu nigdy nie kończy się na samym zwyczajnym nałożeniu farby. Dochodzi do tego jeszcze szereg różnorodnych zabiegów, czy chociażby nakładanie innych kolorów, robienie pasemek, układanie konkretnej fryzury i tak dalej. Zresztą nawet samo farbowanie nie jest wcale procedurą prostą, którą łatwo może wykonać każdy, a długość włosów jeszcze bardziej wszystko komplikuje.

piękne włosy

Osoby, które się tym zajmują, muszą być niezwykle zręczne, cierpliwe, a także mieć niezwykłą zdolność wizualizowanie sobie efektu jeszcze przed rozpoczęciem pracy z konkretną klientką. Taka wizualizacja pozwala lepiej wspierać niezdecydowane klientki i dobierać do nich odpowiednie fryzury oraz kolory.

Po przyjrzeniu się tej pracy nie trudno jest zrozumieć, dlaczego ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za taką usługę. Co więcej, gdy przeliczy się, ile czasu jedna pracownica musi poświęcić, aby obsłużyć jedną klientkę, gdy uwzględni się również wszystkie koszty, jakie generuje zakład, czyli opłaty koszty sprzętu odżywek, farb i całej reszty to widać od razu, że ta niezwykle ciężka praca wcale nie przynosi ogromnych zysków, a ilość potrzebnego czasu i wysiłku jest ogromna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here