Ludzie od lat przejmują się swoim wyglądem zewnętrznym. Dawniej jednak, gdy sport i te wszystkie diety nie były jeszcze aż tak bardzo popularne, nikomu nie podobały się przesadnie szczupłe, wręcz wychudzone sylwetki – panowała moda na kobiece i krągłe kształty, czyli duże piersi i obfite biodra. Dziś kobiety, które w tych obszarach mają tendencję do odkładania się nadmiernej tkanki tłuszczowej, nie czują się zbyt atrakcyjnie, zwłaszcza gdy zaczynają porównywać się do innych zgrabniejszych dziewczyn.

Stając przed lustrem, mają ochotę od razu się rozpłakać, bo wiedzą, że nawet luźne ubrania nie zamaskują ich wystających boczków czy większych brzuszków. Mogłyby oczywiście samodzielnie się ich pozbyć, przechodząc na niskokaloryczną dietę i rozpoczynając swoją przygodę z wysiłkiem fizycznym, jednak mało kto ma teraz na to wszystko czas i ochotę. Istnieją na szczęście dużo prostsze metody na pozbycie się zbędnego tłuszczu. Liposukcja to dość popularny zabieg medycyny estetycznej, pozwalający na odessanie zbędnego i niechcianego tłuszczu.

Ile kosztuje liposukcja? Na pewno niemało, ale kobiety, które nie czują się dobrze w swoich ciałach, są w stanie wydać ostatnie pieniądze tylko po to, by usunąć kolejną dodatkową porcję tłuszczu ze swojej sylwetki. Czy jednak te pieniądze warto przeznaczyć właśnie na liposukcję? Jak ona działa i jakie daje rzeczywiste efekty?

Czym jest liposukcja?

Liposukcja jest zabiegiem umożliwiającym odessanie niechcianej tkanki tłuszczowej. Przeprowadza się go niemalże we wszystkich gabinetach medycyny estetycznej oraz w licznych, zwykle bardziej specjalistycznych klinikach kosmetycznych. Tłuszcz można odessać niemalże z każdej części ciała, jednak zabieg przeważnie przeprowadzany jest na brzuchu, udach, biodrach, ramionach i piersiach.

liposukcja

Rzadziej kobiety i mężczyźni decydują się na usunięcie tkanki tłuszczowej z obrębu twarzy – podbródka (gdyż ten podwójny nie wygląda zbyt estetycznie), karku czy nawet samych policzków. Liposukcja usuwa z organizmu zbędną ilość komórek tłuszczowych, dzięki czemu ciało od razu staje się szczuplejsze i smuklejsze. W przypadku większej otyłości czy nadwagi niezbędne okazuje się jednak skorzystanie z dodatkowego zabiegu o nazwie lipektomia. Przeznaczony jest on do usuwania nadmiernej ilości skóry, która po pozbyciu się tkanki tłuszczowej staje się mocno uwidoczniona.

Czy liposukcja to magiczny sposób na schudnięcie?

Mogłoby się wydawać, że taka liposukcja jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które nie są w stanie wytrzymać na żadnej diecie i którym nie po drodze jest do intensywniejszego wysiłku fizycznego. Bogaty człowiek byłby w stanie wydać wszystkie swoje pieniądze tylko po to, by w prosty i szybki sposób odessać swój zbędny tłuszcz i nie musieć podejmować samodzielnej trudnej walki o lepszą i atrakcyjniejszą sylwetkę. Nie można jednak liczyć na to, że tuż po liposukcji już zawsze będzie się można cieszyć idealnie płaskim brzuchem, jędrnymi pośladkami czy smukłymi ramionami.

Mimo iż zabieg ten rzeczywiście usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej, jego efektywność zależy od tego, jak człowiek będzie się zachowywać tuż po nim. Wracając od razu do swoich starych nawyków, sam sprawi, że utracone kilogramy zaczną ponownie pojawiać się na ciele. Ile kosztuje liposukcja? Zazwyczaj od tysiąca do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Płacąc tak duże pieniądze za jeden zabieg, lepiej samemu postarać się o to, aby jego efekty utrzymać przez jak najdłuższy czas.

zabieg

Dieta i ćwiczenia – najlepszy sposób na piękną sylwetkę

A można przecież w dużo tańszy i prostszy sposób zadbać o swoją sylwetkę. Nie będzie to droga łatwa, ale satysfakcja po osiągnięciu celu okaże się znacznie większa niż w przypadku figury uzyskanej poprzez zastosowanie liposukcji. Najważniejszym krokiem będzie oczywiście zmiana swojego stylu żywienia. Osoby szczupłe i zgrabne zazwyczaj mają pełną świadomość tego, że każdy produkt spożywczy może im albo w czymś pomóc, albo im zaszkodzić. Ograniczają więc tłuste, słodkie i słone pokarmy do minimum.

Nie sięgają po gotowe rozwiązania i nie stołują się w barach czy podrzędnych restauracjach, a zamiast tego każdego dnia przygotowują sobie wszystkie posiłki. W ciągu jednej godziny można wykreować fantastyczne śniadanie, obiad i kolację na następny dzień, aby zabrać ze sobą te dania do pracy i nie musieć zastępować ich żadnymi przekąskami. W odchudzaniu ważną rolę odgrywa również ruch. Ćwiczone regularnie ciało staje się bardziej zbite i jędrne, a budujące się na nim mięśnie pozwalają mu szybciej spalać zbędny tłuszcz.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here