Są różne sposoby na zarabianie w branży gastronomicznej, na pewno nie jest to środowisko w którym odnajdą się wyłącznie osoby lubiące gotować. Jest to idealny sposób pracy dla kogoś kto lubi mieć kontakt z drugim człowiekiem. Świetnym pomysłem jest w takim przypadku zatrudnienie się na stanowisku barmana. Jeśli nie ma się problemu z nawiązywaniem rozmowy, jest się uprzejmym i wyczuwa się potrzeby innych to świetny pomysł na zajęcie dorywcze, albo i nawet sposób na życie.
Pewnie wiele osób zastanawia się ile zarabia barman. Jest to uzależnione od wielu czynników, zaczynając od miejsca pracy po doświadczenie w zawodzie. Przeciętne stawki dla osób bez doświadczenia to średnio 15-16 zł na godzinę, co jest dość atrakcyjnym wynagrodzeniem dla kogoś kto nie miał jeszcze styczności z tym zawodem. Oczywiście wraz z podnoszeniem kwalifikacji, stawka ta rośnie, po kilku miesiącach pracy można liczyć na podniesienie wynagrodzenia. Przede wszystkim należy podkreślić, że na to ile zarabia barman ma najczęściej wpływ on sam, ponieważ to od danej osoby zależy czy obierze odpowiednią ścieżkę rozwoju, wielu ludzi zatrzymuje się w przypadku wykonywania takiej pracy w miejscu co sprawia, że wynagrodzenie nie ma szansy wzrosnąć. Ważne jest więc to, aby stale się rozwijać i wybrać takie miejsce pracy, które da nam takie możliwości. Jest wiele restauracji, pubów czy clubów które oferują swoim barmanom liczne szkolenia, kładą nacisk na podnoszenie umiejętności, jest to świetna ścieżka dla tych którzy nie chcą sami inwestować w różnego rodzaju kursy barmańskie, bo i po co skoro można mieć ciekawą pracę, a przy okazji ktoś zainwestuje w nasz rozwój.
Kiedy już umiejętności wzniesione zostały na naprawdę wysoki poziom to stawka za godzinę pracy może być naprawdę wysoka, jeśli tylko wybierze się odpowiednie miejsce zatrudnienia. Można wtedy liczyć nawet na 30 zł na godzinę, plus oczywiście napiwki, które mają finalnie ogromny wpływ na to ile zarabia barman. Jeśli jest się dobrym w tym fachu dzięki nim można zarobić nawet 2, 3 czy 4 razy więcej.
Więc jeśli jest się otwartym na ludzi, warto zainteresować się pójściem w tym kierunku.

www.forum-liderow.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here