Większość ogrodników amatorów, którzy uwielbiają godzinami grzebać w ziemi, sadzić, przesadzać, plewić czy podlewać marzy, by ich ogród wzbudzał zazdrość w oczach sąsiadów i zawsze był piękny i cieszył oko. Róże, piwonie, tuje – to mają wszyscy w swoich przydomowych ogrodach. Jak zapewnić sobie trochę egzotyki i jednocześnie nie mieć tego co wszyscy w swoim domowym gaju? Warto postawić na bonsai do ogrodu. Co prawda, bonsai kojarzy się z malutkim, karłowatym drzewkiem na parapecie w domu, lecz pora obalić ten mit. Co prawda jest to pracochłonne i wymagające drzewko, o które musimy dbać cały rok, lecz jest warte każdej minuty spędzonej na jego pielęgnacji.
Decydując się na bonsai do ogrodu, musimy pamiętać, że koniecznie musimy otoczyć drzewko szczególną opieką. Najważniejsze zadanie, to wybranie odpowiedniego, słonecznego stanowiska. Musimy uważać, by żadna inna roślina nie cieniowała naszej rośliny, gdyż nie będzie prawidłowo rosła. Najlepszym wyjściem jest stanowisko, gdzie będzie dobrze widoczne, najlepiej na podwyższeniu.
Drzewka bonsai rosnące w doniczkach narażone są na usychanie, dlatego powinniśmy często i mocno je podlewać, ponieważ w małych i płaskich naczyniach są na to bardziej narażone. W czasie lata powinno się podlewać nawet dwa razy dziennie, by nie uschło. Pamiętajmy też o nawożeniu. Najlepiej rozcieńczać nawóz w wodzie i takim specyfikiem podlewać. Zwiększy to żywotność naszego drzewka oraz poprawi jego wygląd zewnętrzny. Kupując takie nawozy, powinniśmy uważnie czytać instrukcję i postępować według niej.
Przed zimą koniecznie musimy solidnie podlać nasze drzewko bonsai, by przetrzymało mrozy. Dodatkowo powinniśmy okryć je gałązkami świerkowymi i białą agrowłókniną oraz zadołować doniczkę w ziemi. Co zrobić wiosną, by wróciły do życia? Najlepiej jest przesadzić drzewko, przyciąć korzenie oraz wymienić stare podłoże na nowe. Te kilka rzeczy gwarantuje nam to, że wiosną nasze drzewko bonsai zacznie szybko i intensywnie rosnąć i znowu cieszyć nas swoim pięknem.

www.ebonsai.pl

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here