Piękne paznokcie są wizytówką każdego człowieka. Szczególną uwagę zwraca się na dłonie kobiet – świadczą one o tym, czy kobieta dba o siebie i o swój wizerunek. Obecnie bardzo popularną metodą dbania o paznokcie stał się manicure hybrydowy, który jest bardzo wygodny i pozwala na pielęgnację około raz na trzy tygodnie. Ma on jednak swoje minusy – niestety długotrwałe pokrycie płytki tego typu lakierem może osłabiać ją i sprawiać, że paznokcie podupadają.

Jaki manicure w takim razie jest najlepszy?

Klasyczny manicure zdecydowanie najlepiej lubi się z płytką paznokcia. Nie obciąża jej, nie wymaga spiłowywania płytki i w każdej chwili możemy zmienić kolor na nasz ulubiony. Jedyny minus to trwałość – nigdy nie będzie równał się z hybrydą. Jest jednak wyjście – zastosowanie bazy pod manicure oraz topu na koniec manicure przedłuży jego trwałość nawet do tygodnia – przykładowo żelowa seria Golden Rose Prodigy Gel Colour daje efekt „hybrydy” bez użycia lampy. Paznokcie pomalowane tą serią pięknie błyszczą i są trwałe.

A co jeśli stosowałyśmy hybrydę i chcemy poprawić kondycję płytki paznokcia?

Niestety długotrwałe stosowanie lakierów hybrydowych jak już wcześniej wspominano osłabia nasze paznokcie. Jest jednak ratunek. Po pierwsze – odpoczynek od tego typu zabiegów – paznokcie powinny „pooddychać” i mieć szansę wrócić do swojej pierwotnej formy. Po drugie – odpowiednia pielęgnacja i odżywka po hybrydzie. Taki rodzaj odżywki do np. Golden Rose Black Diamond Hardener – Odżywka wzmacniająca paznokcie. Dzięki zawartości składników pielęgnujących i wzmacniających nakładana regularnie – lub jako baza pod zwykły lakier, sprawi, że paznokcie staną się bardziej twarde, zdrowsze i mocniejsze i nie straszne im będą żadne zabiegi.

Podsumowując – jak powinnyśmy dbać o paznokcie

  1. Jeśli stosujemy hybrydę – odpoczywajmy od jej stosowania – najlepiej ją stosować na specjalne okazje typu wyjazd na wakacje, wesele – gdzie nie będziemy miały możliwości poprawić naszego manicure.
  2. Zabezpieczanie płytki paznokcia bazą – dzięki takiemu zabiegowi sprawimy, że płytka nie odbarwi się, a dodatkowo będzie oddzielona warstwą ochronną od lakieru właściwego.
  3. Stosowanie odżywek do paznokci – szczególne znaczenie ma tutaj odżywka po hybrydzie, która pozwoli paznokciom na wzmocnienie i odbudowę.
[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here