Bycie mamą to wielkie wyzwanie, szczególnie logistyczno-czasowe. Jeśli dodatkowo ma się więcej niż jedną pociechę, sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana. Mając na uwadze wychowywanie dzieci, bardzo często po jakimś czasie przestaje odpowiadać nam praca za biurkiem przez osiem godzin, szczególnie wtedy, gdy dzieci są jeszcze małe i wymagają ciągłej opieki. Niejednokrotnie nie jest możliwe przeżycie z jednej tylko wypłaty (jednego z rodziców), a wrócenie do pracy drugiego przy wychowaniu dzieci nie jest możliwe. Z pomocą przychodzą wtedy różne metody zarabiania online.

Jak zarabiać online? W dzisiejszych czasach jest to bardzo proste. Wystarczy mieć dostęp do internetu i trochę własnej inwencji i samozaparcia. Możliwości jest wiele. Niektóre z nich przedstawiam poniżej.

Copywriting
Pierwszą możliwością jest copywriting. Copywriting polega na pisaniu tekstów na dany temat w internecie. Zaczynamy od krótkich tekstów, najczęściej tak zwanych precli, które nie muszą nieść ze sobą dużej treści merytorycznej, ponieważ są wykorzystywane głównie do pozycjonowania stron. W internecie znajduje się duża ilość portali oferujących pisanie takich tekstów na zlecenie. Zazwyczaj dostajemy jakieś słowa kluczowe, które muszą znaleźć się w tekście określoną ilość razy. I zaczynamy swoją przygodę z pisaniem. W ten sposób każdy może zacząć zarabianie online, ponieważ do tej czynności nie są wymagane żadne specjalne zdolności czy kursy. A tematów jest bardzo dużo – każdy znajdzie coś dla siebie. Początkowo stawki za takie teksty nie są zbyt wysokie, ale w miarę jak nabieramy doświadczenia oraz piszemy coraz bardziej specjalistyczne teksty, stawki rosną.

Reklamy
Bardzo popularne jest w ostatnich czasach prowadzenie własnego bloga. Tematy są przeróżne i zazwyczaj łączą się z zainteresowaniami autora – dzięki temu powstające na nim treści są ciekawe i wartościowe dla czytających osób. Jeśli prowadzisz takiego bloga, na przykład o programowaniu, majsterkowaniu, grach internetowych, może być również parentingowy o wychowaniu dzieci czy lifestylowy – spróbuj umieścić na nim baner reklamowy od google. Jeśli masz dostateczną liczbę odwiedzających, suma którą możesz otrzymać za taki baner może być zadowalająca. Kolejną sprawą jest zarabianie na youtube, jeśli posiadasz vloga lub innego rodzaju swoje filmy – tam również możliwe jest ustawienie reklam na swoich filmach, jednak jest wymagana odpowiednia ilość subskrybentów Twojego kanału oraz dość duża liczba wyświetleń poszczególnych filmów.

Polecenia
Kolejną radą, jak zarabiać online, jest zarabianie poprzez polecenia konkretnych produktów w internecie. Jeśli przez jakiś czas udzielasz się na jakiegoś typu forach, odpowiadasz użytkownikom na pytania, a Twoje odpowiedzi są wartościowe dla pytającego, wówczas po jakimś czasie zdobywasz w ich oczach rangę eksperta z danego tematu. Wtedy możesz zacząć polecanie produktów, których sam używasz, jak również tych, za które Ci zapłacono, abyś je polecał. Ważne jest, aby polecać tylko te produkty, do których sami również jesteśmy przekonani.

www.sebby.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPracuj na swoim
Następny artykułPlanowanie emerytury

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here