Trycholog, to specjalista, który na co dzień zajmuje się pomaganiem pacjentom w zwalczaniu problemów skórnych na głowie, jak również z wypadającymi włosami. Bardzo często trycholog mylony jest z dermatologiem. Jednak różnice pomiędzy fachem dermatologa i trychologa są znaczne, ponieważ lekarz dermatolog zajmuje się wszelkimi zmianami powstałymi na ciele, a lekarz trycholog skupia się jedynie na tym, co mamy na głowie. Co więcej trycholog dokładnie bada przyczyny wypadania włosów, przeprowadzając pomiary w obrębie analizy cebulek, rozpoznania zmian powstałych na skórze głowy. Dzięki profesjonalnej diagnozie pacjent ma szansę na szybkie wdrożenie stosownego leczenia i poprawy jakości swojego życia.

Schorzeń skórnych na głowie może być wiele i każde z nich niesie ze sobą dyskomfort dla pacjenta, który jest nimi obarczony. Dlatego też szybka interwencja trychologa katowice, może pomóc zahamować proces rozwoju choroby i sprawić, że pacjent będzie w końcu mógł funkcjonować normalnie w codziennym życiu. Swędząca skóra głowy, łupież, nadmierne wypadanie włosów, wszystko to może być przyczyną wizyty w gabinecie lekarza od włosów. Tym bardziej, jeśli dostępne w aptekach specyfiki nie dają rezultatów lub problem znika jedynie na chwilę i powraca ze zwiększoną siłą po zaprzestaniu ich stosowania a trycholog katowice może pomóc pozbyć się ich na stałe.

Jakie są najczęstsze przyczyny wypadania włosów?

Najczęstszą przyczyną problemu, takiego jak nadmierne wypadanie włosów jest stres oraz zmiany hormonalne. Jednakże równie mocno ma wpływ zła dieta tudzież predyspozycje genetyczne. Lekarz od włosów na podstawie przeprowadzonych badań, jak również wykonanego wywiadu z pacjentem stara się odnaleźć przyczynę zaistniałego problemu. Jest to niezmiernie ważne, gdyż wdrożone leczenie i zaproponowane zabiegi, w tym przeszczep włosów oraz wzmocnienie cebulek włosów i eliminacja procesu wypadania kolejnych musi być dobrze dobrana do pacjenta. Tak samo w przypadku, pozostałych zmian skórnych, jakie mogą być spowodowane łojotokowym zapaleniem skóry głowy czy jej podrażnieniem.

Zabiegi trychologiczne

Można wyróżnić różnego typu zabiegi, jakie wykonuje trycholog katowice, gdzie najczęściej stosowanymi będą zabiegi takie jak: mezoterapia bezigłowa, mikroigłowa oraz igłowa skóry głowy, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym, terapia fotodynamiczna LED, przeszczep włosów, drenaż skóry głowy, jonoforeza oraz peeling kawitacyjny.

Najczęstsze schorzenia leczone w trychologii

Do grupy najczęściej występujących schorzeń leczonych w zakresie trychologii, którymi zajmuje się lekarz od włosów będą wchodziły choroby tj. łuszczyca, przetłuszczająca się skóra głowy, łysienie i łupież.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here