Kupowanie własnych czterech kątów zawsze związane jest z wieloma emocjami, ale i wieloma formalnościami, szczególnie, jeśli nie posiada się własnych funduszy w całości na zakup wymarzonej nieruchomości. Wiadomo jednak, że obecnie kupowanie mieszkania w mieście nie należy do rzeczy tanich, a co się za tym kryje, wymaga również zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Bez wkładu własnego w banku bardzo trudno otrzymać jest jakiekolwiek zobowiązanie kredytowe, ponieważ odgórnie ustalone jest prawo mówiące o konieczności posiadania minimum 10% wkładu własnego.
Nie każdy posiada jednak nawet te kilkadziesiąt tysięcy złotych na start, a jednocześnie potrzebuje mieszkania – z różnych względów. Zgodnie z prawem ustanowionym w roku 2014 nie ma możliwości otrzymania kredytu hipotecznego bez wkładu własnego. Są jednak inne rozwiązania, które zapewnią zakup mieszkania na dogodnych warunkach.
Jednym z nich jest program MDM, czyli Mieszkanie Dla Młodych – program znany i popularny już od wielu lat, z którego najchętniej korzystają właśnie młode małżeństwa. Program oczywiście obwarowany jest kilkoma istotnymi regułami, jednak zawsze warto sprawdzić, czy jako para kwalifikujecie się do skorzystania z programu. Jeśli tak – możecie zyskać naprawdę dużo bez zaciągania ogromnego kredytu na swoje pierwsze mieszkanie.
Jeśli nie stać was na kredyt hipoteczny bez wkładu własnego, a posiadacie inną nieruchomość, możecie spróbować zyskać kredyt z zabezpieczeniem właśnie w takiej postaci. Najważniejsze w takim interesie jest, aby posiadany dom, działka czy mieszkanie lub sam grunt przewyższały swoją wartością mieszkanie czy inną nieruchomość, jaką chcecie nabyć. Co ciekawe, dana nieruchomość wcale nie musi należeć do nas, wystarczy, że będzie wskazanym w kredycie zabezpieczeniem.
Bywa, że deweloperzy wychodzą do swoich potencjalnych klientów z interesującymi propozycjami – szczególnie do tych, których nie do końca stać na nowe, świeże mieszkanie. W ich przypadku udzielany jest klientom kredyt deweloperski. Inwestorom zależy przede wszystkim na bardzo szybkiej sprzedaży, dlatego też wychodzą z inicjatywą oraz wsparciem dla swoich klientów oraz nabywców.

www.latawcedmuchawce.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here