Coraz większej ilości osób udaje się wyrwać z sideł nikotynowego nałogu. Palenie przestało być modne. Papieros w ustach, niegdyś uznawany za symbol stylu i bogactwa, dziś kojarzony jest wyłącznie z trucizną. Mimo tego niektórzy z własnej woli nie rezygnują ze szkodliwego uzależnienia, bo – jak twierdzą – po prostu lubią palić i są w stanie pogodzić się z konsekwencjami regularnego wprowadzania nikotyny do organizmu, byleby tylko nie rezygnować z ulubionej czynności.

Jeżeli sam możesz podpisać się pod tymi słowami, na pewno zainteresuje cię artykuł, który znajdziesz pod tym linkiem: http://www.zabobon.pl/ciekawy-dodatek-do-papierosa/. Opisuje on najmodniejszy i zarazem najpopularniejszy dodatek do papierosa, czyli klasyczną lufkę, niegdyś używaną przez wszystkich palaczy.

Dziś też możesz z niej korzystać. Lufki to takie drobne akcesoria, w których umieszczasz papierosa, by nie trzymać go palcami. Wykonywane są przeważnie z czystego srebra. Dawniej tworzono je również z jadeitu bądź bakelitu, dziś te dwa materiały częściej zastępuje się tworzywami sztucznymi. Lufka niegdyś była symbolem elegancji. Wszystkie wysoko postawione kobiety chętnie pokazywały się z nią na salonach i nawet jeśli nie przepadały za papierosami, zmuszały się do palenia, bo po prostu było to modne. Dziś znasz już wszystkie skutki uboczne palenia, ale jeśli i tak chcesz palić, nikt ci tego nie zabroni. A warto by było robić to w sposób stylowy. Pozwolą ci na to ciekawe dodatki do papierosów, czyli właśnie lufki.

Niech nie wydaje ci się jednak, że lufka jest artykułem wyłącznie dekoracyjnym. Co prawda większość osób uważa ją jedynie za stylowy dodatek, ale w rzeczywistości dzięki niej palenie daje mniej skutków ubocznych. Ten mały i niepozorny gadżet wykazuje się kilkoma pozytywnymi cechami. Sam w sobie jest pewnego rodzaju filtrem, który sprawi, że do twojego organizmu wraz z dymem będzie wnikać mniejsza ilość szkodliwych związków. Lufki sprawdzają się szczególnie dobrze w przypadku palenia papierosów bez filtrów. Możesz kręcić je z tytoniu i umieszczać w tych szklanych akcesoriach, by mniej szkodzić swojemu zdrowiu. Niektórzy uważają bowiem, że to właśnie w filtrach czai się największe zło. Być może więc zdrowiej byłoby palić sam tytoń, umieszczając go w takiej lufce.

A lufka nie musi przypominać zwykłej, szklanej i mało atrakcyjnej rurki. Możesz zaszaleć i zdecydować się na jedną z tych w nietypowym kolorze bądź rozmiarze. Największy wybór znajdziesz w sklepach internetowych. Niektóre z nich proponują ci olbrzymią ilość zróżnicowanych lufek.

Przeczytaj też: http://www.inspeerio.pl/dziecko-na-weselu/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here