Zakup drzwi wejściowych to bardzo duży wydatek, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad swoim zakupem. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla wszystkich tych osób, które w najbliższym czasie planują kupić nowe drzwi wejściowe aluminiowe, ale nie maja zielonego pojęcia na jakie elementy należy zwrócić szczególną uwagę.

O czym pamiętać wybierając nowe drzwi

Aluminiowe drzwi wejściowe są bardzo uniwersalne, dlatego też doskonale pasować będą zarówno do nowoczesnych, jak i również klasycznych aranżacji wnętrz. Aluminiowe drzwi idealnie sprawdzą się w przypadku mieszkań prywatnych, jak i również biur i pomieszczeń użyteczności publicznej. Na rynku oferta jest naprawdę bardzo szeroka, dzięki czemu każdy odnajdzie produkt, który w 100% zaspokoi jego indywidualne oczekiwania.

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę oczywiście na wymiary. Szerokość drzwi zewnętrznych powinna wynosić przynajmniej 90cm, a wysokość powyżej 200cm. Mowa tutaj oczywiście o wymiarach po zamontowaniu ościeżnicy. Dzięki takim wymiarom nie powinno być żadnych większych problemów z wnoszeniem mebli i pozostałego wyposażenia.

Energooszczędne drzwi

W dzisiejszych czasach jest bardzo duża moda na energooszczędne drzwi wejściowe aluminiowe. Jest to najlepszy wybór dla wszystkich tych osób, które chcą obniżyć rachunki za ogrzewanie swojego mieszkania. Wybierają nowe drzwi wejściowe trzeba zwrócić uwagę na współczynnik przenikania ciepła, który jest oznaczany symbolem „U”. W praktyce symbol ten oznacza, ile tak naprawdę ciepła będzie uciekać na zewnątrz przez drzwi. Porządne drzwi powinny mieć współczynnik ne mniejszy niż 2,6 W/m2K.

Jak łatwo się domyśleć współczynnik przenikania ciepła zależy głównie od tego, z jakiego materiału wykonane są nasze drzwi wejściowe. W przypadku drzwi aluminiowych współczynnik ten najczęściej waha się w granicy 1,8-2,6 W/m2K.

Wybierając ciepłe drzwi do swojego domu warto zwrócić uwagę także na dodatkowe wyposażenie. Mowa tutaj między innymi o specjalnych progach z przekładką termiczną i uszczelkach, które skutecznie ograniczają straty ciepła.

Gdzie kupić porządne drzwi wejściowe aluminiowe

Największy wybór solidnych drzwi znaleźć można oczywiście w solidnych sklepach internetowych, które oferują również najkorzystniejsze ceny. Przy dużych zamówieniach większość firm oferuje swoim klientom darmową dostawę i montaż w przystępnej cenie.

Zakupy przez Internet to ogromna oszczędność nie tylko pieniędzy, ale również czasu i nerwów. Jeżeli znamy dokładny rozmiar drzwi, to będziemy mogli zamówić je w kilka minut bez potrzeby wychodzenia z domu.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Internorm

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here