Ciężko jest ujednolicić odpowiedzi na pytanie o to, czym jest szczęście. Każdy ma bowiem własną wizję szczęśliwego życia – a każdy ma w życiu inne priorytety.
No właśnie, priorytety – czy w takim razie szczęściem nie jest określenie ich, i według nich działanie? A jakie ty masz priorytety?
Najczęściej priorytety najróżniejszych ludzi są do siebie podobne i oscylują wokół rodziny, pracy, nauki. Powtarzalność ta bierze się z tego, że tematy te się na siebie nakładają, i nieraz jeden bez drugiego nie istnieje. Rodzinę utrzymamy mając pracę, dobrą pracę osiągniemy dzięki nauce. Ważne jest, by w swoich wartościach się nie zagubić. Nie myśleć o tym, ile nadgodzin w roku muszę wziąć, żeby moja rodzina żyła w luksusach – ale zgrać godziny pracy i nieobecności w domu z godzinami, które będą czasem na rodzinę – rozmowy czy milczenie, zabawy, wspólne wyjścia i inne sposoby na zacieśnianie tych ważnych więzi.
Najprostszym sposobem na szczęśliwe życie będzie więc zbilansowanie wszelkich naszych priorytetów. Nie osiągniemy tego złotego balansu od razu – wypracowanie go z pewnością będzie nas kosztowało dużo czasu, przemyśleń i pracy, a nieraz nawet potu i łez. Nie zawsze będzie idealnie, mogą przyjść czasy, kiedy będziemy zadawać sobie pytanie ile nadgodzin w roku wyrobić, by utrzymać rodzinę w jakimkolwiek standardzie. Może będziemy musieli porzucić naukę czy rozwój osobisty na rzecz czegoś innego. Ale nie wolno zapominać o cieszeniu się też drobnymi rzeczami, które to pozwolą nam przetrwać te ciężkie chwile. Jeśli będziemy dobrej myśli, prędzej czy później wyjdziemy na prostą, zapewnimy sobie dobre życie! Rzecz w tym, by nie skupiać się na nieprzyjemnych wydarzeniach, które być może będą mieć negatywny wpływ na nasze życie. Przyjmijmy je jako coś, co przychodzi i jest nieodzownym elementem świata; to coś, co nas kształtuje i zmusza nas do intensywniejszych starań w odpowiednim dla nas kierunku. Czas skupić się na rzeczach lepszych i przynoszących nam radość, by osiągnąć to niemal mistyczne szczęście, którego wszyscy poszukują.

www.czasabsolwenta.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFarbowanie włosów
Następny artykułZarobki ortodonty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here