Pojawienie się w domu nowego pupila wymaga dokonania pewnych przygotowań. Poza zapewnieniem mu legowiska, w którym będzie mógł swobodnie odpoczywać, niezbędne jest też nabycie przynajmniej kilku zabawek.

Takie przedmioty zapewnią psu codzienną rozrywkę i do tego mogą być wykorzystane do nauki właściwych zachowań. Dostępne są w różnych sklepach, ale kupując zabawki dla psa w przypadkowych miejscach nietrudno o znalezienie czegoś nietrwałego lub pomalowanego toksyczną farbą. Lepiej będzie poszukać propozycji tego rodzaju w sklepach zoologicznych z prawdziwego zdarzenia.

Mądre zabawki dla psa

Wybór zabawek dla psów w sklepie zoologicznym na pewno będzie szeroki i zachwyci niejednego właściciela zwierzęcia. Nie trzeba od razu wykupywać całego asortymentu, gdyż pies, podobnie zresztą jak małe dziecko, może szybko znudzić się przypadkowością i nadmiarem. Znacznie lepiej sprawdzi się kilka przedmiotów o wybranych właściwościach. Istnieje bardzo dużo zabawek edukacyjnych, które ułatwią uczenie psa komend, jak również odpowiedniego zachowania w domu. Są też takie, które stanowią wyzwanie intelektualne i gwarantują długą rozrywkę praktycznie bez nadzoru właściciela. Część produktów to popularne gryzaki dla psa, które również mogą się sprawdzić podczas spacerów. Warto czytać opisy, żeby właściwie ocenić każdą z dostępnych zabawek.

Pies psu nierówny, czyli dobór zabawki do potrzeb pupila

Psy miewają różne potrzeby i mądry właściciel będzie się starał dobrać zabawki tak, by jak najlepiej je zaspokoić. Część przedmiotów wybiera się np. pod kątem wieku. Młody pies potrzebuje czegoś, co będzie mógł bez przeszkód tarmosić i podrzucać, zamiast wykorzystywać do tego buty i inne rzeczy znalezione w domu. Starszy zwierzak natomiast dzięki zabawce wymagającej myślenia zainteresuje się nowym przedmiotem, zamiast ciągle wylegiwać się na kanapie. Niektóre rasy psów potrzebują stałej aktywności, więc poza porą spacerów mogą czuć się znudzone i dokazywać. Dzięki wyborze właściwych zabawek można łatwo przekierować ich aktywność na te przedmioty i nie obawiać się np. o niszczenie mebli. Nawet jeśli pies biega po terenie ogrodu, kilka zabawek urozmaici jego czas i sprawi, że będzie bardziej odprężony i wesoły.

Gdzie kupować zabawki?

Oczywiście odpowiednim miejscem do nabycia produktów dla pupila jest sklep zoologiczny. Nad asortymentem tego sklepu czuwają często weterynarze albo psi behawioryści. Wszystkie przedmioty są przebadane pod kątem toksyczności i awaryjności, nie stanowią więc żadnego zagrożenia dla psa nawet jeśli w ferworze zabawy postanowi je „pożreć”. W razie zagubienia, każdy klient ma możliwość zapytania pracownika o coś polecanego. Inną opcją, równie lub bardziej dogodną, jest internetowy sklep zoologiczny. Ułatwia zrobienie zakupów bez wychodzenia z domu. Produkty są wyczerpująco opisane, kupując jeden, często uzyskuje się szereg podobnych propozycji, z których też można skorzystać. Asortyment bywa jeszcze bardziej rozbudowany niż w przypadku sklepów stacjonarnych, bo nierzadko uwzględnia produkty zagranicznych firm.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here