Wianki wielkanocne zawieszane na drzwiach wejściowych zyskują na popularności. Nic w tym dziwnego, ponieważ stanowią oryginalną ozdobę nie tylko drzwi, ale całego domu. Są miłym akcentem wpisującym się w świąteczny klimat. Można zrobić je samemu lub zakupić gotową dekorację – możliwości jest wiele.

Wianek dekoracyjny – gotowe stroiki wielkanocne

Drzwi wejściowe są swoistą wizytówką domu, dlatego też warto zadbać o ich wyjątkowy wystrój świąteczny. Z całą pewnością wianek wielkanocny będzie idealną ozdobą nie tylko samych drzwi, ale i całego domu. Żywe wiosenne kolory wianka rozświetlą drzwi wejściowe oraz nadadzą blasku całej bryle budynku.

Gotowy wianek wielkanocny można bez problemu kupić w kwiaciarniach, marketach czy też zamawiając przez Internet. Na rynku dostępne są różne rodzaje wianków, więc z łatwością można znaleźć taki, który będzie trafiał w nasze gusta. Do kupienia są wianki wielkanocne zrobione z naturalnych elementów lub sztucznych – od bardziej skromnych po bogato zdobione.

Dekoracje hand-made – oryginalne i samodzielnie zrobione

Warto pokusić się o samodzielne wykonanie wianka wielkanocnego na drzwi wejściowe. Otrzymamy w ten sposób wyjątkową i stylową ozdobę świąteczną, która z całą pewnością doskonale wpisze się w świąteczny klimat nadając domu niecodziennego uroku.

Sposobów na wykonanie wielkanocnego wianka jest mnóstwo. Tak na prawdę ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Można skorzystać z gotowych podkładów – słomianych, wiklinowych, brzozowych, bukszpanowych czy styropianowych. Tak na prawdę kilka dodatków wielkanocnych (np. jajeczka, kurczaczek czy bazie) – do kupienia w różnych sklepach, wystarczą aby stworzyć wyjątkową ozdobę na drzwi.

Mocowanie świątecznego wianka na drzwiach wejściowych

Wybór odpowiedniego wianka to jedno, a drugie – to mało widoczny sposób jego mocowania. Możliwości jest kilka. W drewniane drzwi można co prawda wbić gwoździa, na którym zawiesimy wianek, ale nie jest to najlepsze rozwiązanie. Lepiej wybrać inny sposób bez użycia gwoździ.

Sposobów mocowania wianka wielkanocnego bez użycia gwoździ jest kilka:

– dwa wianki (na zewnętrznej i wewnętrznej stronie drzwi zawieszone na wstążce);
– wianek na dwóch wstążkach zawieszonej ukośnie przez drzwi;
– na haczyku transparentnym przyklejanym do drzwi;
– na taśmie montażowej dwustronnej.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here