Obecnie w naszym kochanym kraju mamy około 40 % obywateli z wyższym wykształceniem czyli takich którzy posiadają stopień naukowy magistra. Aby uzyskać takie stopień trzeba udać się na studia i oczywiście skończyć je z pozytywnym wynikiem, okazuje się to nie takie proste jak się wydaje. Każdy słyszał historie o wiecznych studentach, i na pewno oglądał amerykańskie filmy komediowe. No ale żarty odstawmy na bok. Studia to bardzo ważny wybór w życiu każdego maturzysty.

Więc, jakie studia wybrać?

Ogólnie mamy do wyboru trzy ścieżki rozwoju. Musimy się bardzo zastanowić nad tym co nas najbardziej interesuje i nad tym, co chcemy robić w przyszłości. Nie chodzi tu konkretny zawód, lecz o samą dziedzinę. Otóż można wybrać ścieżkę humanistyczną bądź przyrodniczą i taki zestaw oferuje nam zazwyczaj uniwersytet. Natomiast jeśli odnajdujemy się w przedmiotach ścisłych, lubimy matematykę, komputer itp. wtedy dobrą ścieżką rozwoju dla nas będzie politechnika. Trzecia opcja jest to inwestycja w nasze ciało, również wydaje się być bardzo ciekawa, jeśli chcemy udać się tą ścieżką to wybieramy albo akademię wychowania fizycznego bądź szkoły wojskowe.

Zastanów się 10 razy, zanim złożysz dokumenty rekrutacyjne…

Aby dobrze wybrać i nie żałować później, dobrą praktyką będzie lektura zagadnień, jakie będą poruszane na danym kierunku, każdy kierunek ma z góry określony plan studiów na wszystkie semestry jeszcze przed dopuszczeniem do składania nań podań przez kandydatów na studentów. Więc można wnikliwie przeanalizować czy będzie to nas interesowało. Drugim sposobem na zbadanie terenu jest udanie się na dni otwarte danej uczelni. Na takich dniach można wiele się dowiedzieć, ponieważ wystawiają się tam koła naukowe i są studenci, a kto inny jak nie oni mogą powiedzieć jak na prawdę jest na danym kierunku, czy jest tak jak piszą w katalogu czy jednak rzeczywistość się różni od tego opisu. Na takich dniach otwartych są też prowadzący, z nimi też można porozmawiać. Nierzadko organizowane są targi pracy przystosowane dla studentów, można pójść o krok dalej i porozmawiać z ludźmi którzy już pracują. Można od nich dowiedzieć się na co warto zwracać uwagę oraz czy warto się uczyć, co nam się przyda a co nie.

Myślę, że rozwiałem chodź trochę Twoje wątpliwości na temat tego jakie studia wybrać.

www.wizjatv.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSkuteczne czyszczenie pralki.
Następny artykułKonto google

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here