Życie w ciągłym biegu, stres w pracy, pośpiech i złe nawyki – wszystkie te czynniki powodują, że w naszym życiu brakuje miejsca na niezbędny wypoczynek i regenerację. Sanatoria w Polsce coraz częściej stają się miejscem pobytu nie tylko osób starszych, ale i tych, którzy po prostu szukają chwili wytchnienia połączonej z leczeniem i regeneracją. Odsetek osób młodszych, które decydują się na pobyt w sanatoriach z roku na rok wzrasta. Wszystko to dzięki bogatej ofercie i profesjonalnym zabiegom, dzięki którym szybko zapomnimy o codziennych stresach i niepowodzeniach.

Busko-Zdrój – świętokrzyska perła przyrodolecznictwa

Województwo świętokrzyskie, a w szczególności region Buska-Zdroju cieszą się ogromnym powodzeniem wśród osób wybierających się do sanatorium. Obszar ten już od ponad dwustu lat cieszy się popularnością wśród kuracjuszy, a główną tego zasługą jest specyficzny mikroklimat i wydobywana woda mineralna. Ośrodki tam zlokalizowane, a jest ich trzynaście, skupiają się głównie na leczeniu schorzeń:

  • reumatologicznych
  • układu krążenia
  • ortopedycznych (dla dzieci i dorosłych)
  • neurologicznych
  • dermatologicznych
  • mózgowego porażenia dziecięcego

Lokalne bogactwa naturalne

Bogactwo którym pochwalić się mogą tamtejsze sanatoria, to przede wszystkim woda siarczkowa, naturalna woda mineralna, a także solanka jodkowa. Ich korzystny wpływ na organizm ludzki znany jest od wielu wieków i po dziś dzień jest on doceniany za swoje lecznicze właściwości. Wody lecznicze stosuję się w leczeniu miażdżycy, cukrzycy, osteoporozy, dny moczanowej, przy schorzeniach nowotworowych, a także przy chorobach układu mięśniowego. Są one również głównym składnikiem kosmetyków, których nie znajdziemy w  żadnej innej części Polski, a zakupimy je w okolicznych sklepach.

idealne miejsce na wypoczynek

Busko Zdrój sanatorium oferuje swoim kuracjuszom coraz bardziej rozbudowaną ofertę sanatoriów, które prześcigają się miedzy sobą w ofercie zabiegów leczniczych. Najlepiej wyposażone obiekty swoim gościom zapewnić mogą ponad 80 różnego rodzaju zabiegów. Najczęściej stosowany i wybierane przez pacjentów to: kąpiel siarczkowa, kąpiel kwasowęglowa, termoterapia, kąpiel solankowo-jodkowa, masaż podwodny, kriosauna, okłady borowinowe, gimnastyka ogólna, hydrosauna, magnetoterapia, światłoterapia i wiele innych pozytywnie wpływających na kondycję fizyczną i psychiczną. Profesjonalna kadra lekarzy, fizjoterapeutów i opiekunów z pewnością pomoże nam przy odpowiednim doborze zabiegów. Busko-Zdrój, to także park zdrojowy, który mieści się w południowej części miasta i jest jednym z częściej odwiedzanych miejsc. To właśnie tam zlokalizowano podziemne źródła wód leczniczych, a następnie postanowiono zaadaptować to miejsce na park, w którym znajdziemy prawie 5 tysięcy drzew. Faunę parku uzupełniają wiewiórki pospolite i wiele gatunków ptaków, które tworzą charakterystyczny dla tego miejsca klimat. Park zdrojowy zapewnia nie tylko świeże powietrze, ale również możliwość aktywnego wypoczynku pośród pięknych okoliczności przyrody

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here