Chociaż zazwyczaj nie jesteśmy obojętni na krzywdę innych, nie zawsze mamy możliwość udzielić pomocy. Czasem wysłanie nawet drobnej kwoty na cele charytatywne przekracza nasze możliwości. Jednak z pewnością chcieli byśmy wspierać inicjatywy bliskie naszemu sercu, pomagać chorym czy pokrzywdzonym przez los. Coroczna akcja 1 procent podatku to dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy nie mogą wiele zrobić w tej kwestii lub chcieliby dać jeszcze coś od siebie. Dzięki tej inicjatywie pomaganie staje się proste. Możemy bowiem oddać potrzebującym część kwoty naszego podatku, który i tak już zapłaciliśmy. Warto dowiedzieć się, dlaczego ta forma wsparcia jest tak wygodna i pożyteczna.

1 procent podatku – dlaczego warto go przekazać?

O akcji 1 procent podatku wie każdy, kto dobrze zna swoje prawa. Jako podatnicy możemy decydować o tym, na co zostanie przeznaczona część naszych pieniędzy. Chociaż mogłoby się wydawać, że to niewiele, często okazuje się, że finalnie na konta organizacji pożytku publicznego trafiają duże sumy, które realnie pomagają tym, którzy potrzebują tego najbardziej. Możemy zadecydować, którą z takich organizacji chcemy wesprzeć. Jeżeli nie dokonamy wyboru, pieniądze po prostu trafią do budżetu państwa. Dobrze jest jednak skorzystać ze swojego przywileju i tym drobnym gestem wyrazić swoje poparcie dla danej inicjatywy.

1 procent podatku – formalności to nie problem

Wiele osób obawia się, ze przekazanie 1 procenta podatku wiąże się z wypełnianiem skomplikowanych formalności lub robieniem przelewów. Jednak w rzeczywistości sprawa jest dużo prostsza. Wystarczy wpisać numer KRS wybranej organizacji oraz odpowiednią kwotę, podczas wypełniania formularza podatkowego. Bardziej szczegółowe instrukcje można znaleźć tutaj https://rehabilitacjaopole.pl/1-podatku-calosc/. Na stronie Opolskiego Stowarzyszenia Rehabilitacji można również dowiedzieć się, jak przekazać 1 procent online. Jak się więc okazuje, pomaganie nie jest wcale trudne, jeżeli płacimy podatki i mamy odrobinę dobrej woli.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here