Czarną herbatę możemy znaleźć w praktycznie każdym domostwie. Swoją popularność zawdzięcza wielu możliwym wariacjom np. z mlekiem oraz właściwościom zdrowotnym. Jest naparem idealnym na chłodne jesienne wieczory oraz poranki. Dlaczego powinniśmy ją pić?

Jakie są właściwości zdrowotne czarnej herbaty?

Czarna herbata posiada wiele właściwości zdrowotnych, za które jest ceniona na całym świecie. Ponad to, jest świetnym zamiennikiem kawy, ze względu na sporą ilość kofeiny. Jej picie znacząco poprawia koncentrację oraz pamięć. W jej składzie znajdziemy ogromne ilości przeciwutleniaczy, flawonoidów i polifenoli. Ich działanie zostało potwierdzone w obniżonych wynikach cholesterolu oraz wzmocnionych naczynkach krwionośnych. Dodatkowo, jest napojem idealnym w przypadku zatruć pokarmowych. Jej właściwości łagodzą ból oraz regulują produkcję soków trawiennych. Wyróżniamy kilka najbardziej znanych odmian czarnej herbaty, a należą do nich: Ceylon – najpopularniejszy o delikatnym smaku i działaniu pobudzającym, Darjeeling, Assam – idealna alternatywa dla kawy, Yunnan – która posiada lekko pikantny smak, Earl Gery oraz English Breakfast – czyli mieszkanka czarnych herbat. Do najpopularniejszych sposobów picia czarnej herbaty, należy mieszanie jej z imbirem, cytryną, miodem i/lub mlekiem. Ten ostatni nosi nazwę „bawarka” i ceniony jest głównie w Wielkiej Brytanii.

Czarna herbata – tylko z zaufanego źródła!

Przy piciu herbaty bardzo ważne jest źródło z której pochodzi. Te które znajdziemy na półkach sklepowych, bardzo często nie mają nic wspólnego z prawdziwą herbatą. Są to bowiem mieszanki sproszkowanych liści, które nie posiadają żadnych z powyższych właściwości. Czarną herbatę wartą uwagi znajdziemy na stronie https://sklep.ctdepot.pl/pl/c/Czarna/48. Zamawiając z tego źródła, możemy być pewni, że w opakowaniu znajdziemy pełne liści herbaty obfite w same dobre rzeczy. Jeśli więc jesteś fanem tego naparu lub chcesz się do niego przekonać, warto zainteresować się herbatami wysokiej jakości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here