Gdy już zdecydujemy się na zabieg implantologii, należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę z tego, że taka procedura niesie ze sobą pewne zagrożenia. Odpowiednio przeprowadzony zabieg, przez wykształconego specjalistę zazwyczaj kończy się sukcesem. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać najlepszą możliwą klinikę. Implantolog Wrocław może okazać się w tym przypadku bardzo dobrym wyborem.

Gdzie znajduje się Centrum Chirurgii i Estetyki Twarzy?

Centrum Chirurgii i Estetyki Twarzy znajduje się we Wrocławiu, przy Placu Powstańców Śląskich. Skontaktować się z placówką można telefonicznie, mailowo bądź poprzez formularz znajdujący się na ich stronie.

Jakie zabiegi można przeprowadzić w Centrum Chirurgii i Estetyki Twarzy?

Implantolog Wrocław może pochwalić się bardzo szeroką ofertą. W ich klinice przeprowadzisz zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej, szczękowo-twarzowej, dermatochirurgii, diagnostyki, endodoncji, fizjoterapii, implantologii, ortodoncji, profilaktyki. Oczywiście można przeprowadzić tam także zwykłe konsultacje, leczenie zachowawcze oraz zabiegi estetyczne, takie jak wybielanie zębów.

Jak wygląda proces implantologii?

Całość zaczyna się od bardzo szczegółowej diagnostyki, połączonej z wywiadem lekarskim. W tym czasie lekarz ustala, jakie są nasze potrzeby, czy istnieją przeciwwskazania do zabiegu, przedstawia nam plan leczenia. Diagnostyka jest przeprowadzana przy wykorzystywaniu najnowocześniejszego sprzętu; tomografa, skanera wewnątrzustnego, aparatu rentgenowskiego czy mikroskopu. Dzięki temu chirurg będzie dokładnie wiedział jaka jest kondycja naszych zębów czy szczęki i dobierze odpowiednie metody implantologii.

Czy zabieg jest bolesny?

Prawdopodobnie najważniejsza odpowiedź tego artykułu! Uspokajamy – zabieg jest bezbolesny. Wykonywany jest w znieczuleniu, a w specjalnych sytuacjach może być nawet przeprowadzony pod narkozą. Oczywiście po zakończeniu zabiegu możemy odczuwać ból, dyskomfort czy podrażnienie. Jeśli objawy nie będą ustępować, a wręcz się nasilać, pojawi się gorączka czy stany zapalne, bezzwłocznie należy skontaktować się z kliniką.

Jak długo trwa zabieg?

Implantolog Wrocław zawsze dba o to, aby zabieg przeprowadzony był jak najlepiej, ale także sprawnie. Jeżeli nie zachodzi konieczność, np. zrekonstruowania kości czy leczenia dwuetapowego, zabieg wykonuje się w czasie jednej wizyty.

Czy można przeprowadzić zabieg mimo ubytków kostnych?

Tak! Specjaliści Centrum Chirurgii i Estetyki Twarzy dysponują szerokim wachlarzem kompetencji. Wykonują zabiegi podniesienia dna zatoki, rekonstrukcji kości, tkanek miękkich.

Jak wygląda proces implantologii?

Implantolog Wrocław proponuje głównie trzy rodzaje leczenia: jednoetapowe, dwuetapowe oraz wprowadzenie implantu w miejsce brakującego zęba. Pierwsza opcja polega na usunięciu korzenia zęba, po czym wprowadza się implant. Leczenie dwuetapowe łączy się z implementacją odroczoną. W tym przypadku usuwa się zęba atraumatycznie, czyli z dużą delikatnością, bez naruszania większych obszarów. Po tym czasie następuje okres gojenia rany. Dopiero po jego zakończeniu wprowadza się implant. Ostatni sposób jest odpowiedni dla tych pacjentów, u których nie zachodzi konieczność usuwania zęba.

Centrum Chirurgii i Estetyki Twarzy to dobry wybór dla każdego, komu zależy na wysokiej jakości usług oraz kompetencji specjalistów. Klinika przystosowana jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodziców z dziećmi. Zachęcamy do odwiedzenia strony chirurgiatwarzy.pl i zapoznania się z ofertą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here