Okres dojrzewania jest bardzo trudny, nie tylko dla dziewcząt, ale również dla chłopców. W dzisiejszych czasach bardzo trudno zdobyć akceptację swoich rówieśników. Drogie ubrania, nowoczesne telefony czy modna fryzura obowiązkowa jest w każdym gimnazjum. Nastolatki są bardzo wymagające, nie tylko sobie, ale również rodzicom stawiają ogromne wymagania, których bardzo często nie są w stanie osiągnąć. Następstwem tych czynów są kompleksy.

Każda dziewczyna w wieku gimnazjalnym chce ładnie wyglądać, nosić modne ubrania i mieć chłopaka. Jednak bardzo często zdarza się tak, że dziewczynki nie mogą sobie poradzić z presją rówieśniczek. Zastanawiają się nad swoim wyglądem i dochodzą do wniosku, że są brzydkie i grube. Tak rodzą się kompleksy dorastających kobiet. A pytanie dlaczego nie mam chłopaka , bardzo często jest zadawane przez dorastające nastolatki.

Dlatego to rodzice powinni zadbać o to, by dziewczynki w okresie dojrzewania były dowartościowane. Rodzice powinni wyjaśnić, że odpowiedź na pytanie: dlaczego nie mam chłopaka, brzmi zupełnie inaczej niż wydawać, by się to mogło na pierwszy rzut oka. Każda dorosła kobieta zadawała sobie różne pytania, gdy byłą nastolatką. Oczywistym jest, że pytanie o to dlaczego nie mam chłopaka, nie jest zbyt mądre. Jednak, gdy spojrzymy na problemy nastolatek i ich bolączki to uświadomimy sobie, że to co dla nas wydaje się błahe i bzdurne dla nich może być traumatyczne. Dlatego warto poświęcić trochę czasu swoim dorastającym córkom i synom.

Krótka rozmowa może sprawić, że nasze dzieci będą dorastały w poczuciu bezpieczeństwa i równowagi psychicznej. A na pytanie swojej córki dlaczego nie mam chłopaka, należy odpowiedzieć, że na wszystko przychodzi czas. Mamy również mogą doradzić i podpowiedzieć jak zwrócić uwagę chłopca, który jest obiektem westchnień córek, bądź podrzucić kilka gotowych odpowiedzi na pytanie jak poderwać chłopaka? Ważna jest rozmowa z dorastającym nastolatkiem.

Nie można zsyłać problemów dzieci na dalszy plan. Pamiętajmy o tym, że problemy nastolatków, dla nas są niewielkie, jednak dla nich mogą być nie do zniesienia. A brak odpowiedzi na pytanie dlaczego nie mam chłopaka, bądź zła odpowiedź może być katastrofą dla dorastającej nastolatki. Dbajmy o to, by nasze dzieci były dowartościowane i pewne siebie. Nie zostawiajmy ich samych, ze swoimi problemami. Dzisiejsza młodzież jest bardzo trudna i ciężko do niej dotrzeć, dlatego starajmy się, by granica, którą wyznaczają nam nasze dzieci, była zawsze bliżej, nigdy dalej …

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here