W reklamie wiele się zmienia i wykorzystuje się coraz to lepsze techniki. To pozwala na osiągniecie swoich celów i dotarcie dzięki reklamie to klientów. Odkąd wprowadzono folie samoprzylepne reklama wiele na tym zyskała. Mamy je wykorzystywane, na co dzień w różnej formie.  Taka folia monomeryczna  ma bardzo szerokie zastosowanie. Pozwala wykorzystać każdą przestrzeń do reklamowania produktów, firm i osób.  Folia ma szerokie zastosowanie, ponieważ można ją stosować na zewnątrz jak i wewnątrz. Folia idealnie nadaje się do stosowania na płaskie powierzchnie, bo wtedy najlepiej się trzyma.

Rodzaje folii monomerycznej

Można ją podzielić na trzy główne kategorie. Jest to folia krótkookresowa, średniookresowa i długookresowa. Po nazwie łatwo się domyślić, jaka z tych folii nadaje się, do czego? Trzeba dopasować w taki sposób folię żeby spełniała swoją rolę. To, dlatego trzeba zastanowić się czy ma być stosowana na tablicach reklamowych czy ma być na samochodach?  Możemy tą samą folią okleić witryny sklepowe.  Zanim folię będziemy montować trzeba się zastanowić jak długo ma tam zostać? Wtedy łatwiej jest dopasować jej rodzaj.  Folię mamy dostępne błyszczącą, matową czy transparentną. To oznacza, że każdy, kto chciałby wykorzystać ją w reklamie może to zrobić w łatwy sposób.

Zastosowanie krótkookresowe

Z nazwy wiemy, że jest to folia o mniejszej wytrzymałości z krótkim okresem trwałości.  Idealnie nadaje się do reklamy na wszystkich płaskich powierzchniach. Mogą to być zabudowy w samochodach ciężarowych, osobowych jak i dostawczych. Folia może być w różnej formie i różnej wielkości. Najczęściej stosuje się naklejki czy też nalepki.  Dzięki zastosowaniu folii reklama jest bardzo dobrze widoczna i odporna na warunki atmosferyczne.

Zastosowanie długookresowe

Ten rodzaj folii bardzo dobrze spisuje się na tablicach reklamowych i informacyjnych. Tam liczy się wytrzymałość, dlatego taka folia spełni wszystkie nasze wymagania. Podkładem pod folię może być płyta PCV czy blacha. Folia, jeśli będzie połączona z profesjonalnemu wydrukiem może stworzyć super reklamę przyciągającą uwagę potencjalnych klientów.

Folia do reklamy

Jeśli folia ma być trwała i ma być odporna na słonce to warto wybierać ta, która ma laminat stały z filtrem UV. Wtedy takie połączenie daje bardzo dobre efekty. Dodatkowa powłoka się tutaj na pewno przyda i będzie trwalsza.  Folię można wykorzystać do każdej formy reklamy. Wystarczy zgłosić się do drukarni, która ma przygotowaną ofertę. Jeśli chodzi o koszty wykorzystania takiej folii to zależne będą od wielu czynników. Wspomniany rodzaj folii ma ogromne znaczenie. Im będzie miała być trwalsza tym będzie droższa. Projekt graficzny zamawiany w drukarni również wpłynie na cenę końcową całej reklamy. Wszystko można w sposób indywidualny dopasować do własnych potrzeb, co oznacza, że reklama będzie w stu procentach spełniać nasze wszystkie wymagania i oczekiwania. Wystarczy zadanie wydrukowania i oklejenia powierzchni reklamowej zlecić firmie mającej bardzo duże doświadczenie, a wtedy można być spojonym o efekty końcowe.

Inne zastosowanie folii monomerycznej

Folią można oklejać szyby czy nawet lustra. Każda płaska powierzchnia nieposiadające żadnych zagłębień się do tego nadaje. Dla przykładu można wykorzystać folię do oklejania mebli takich jak szafy wnękowe. W ten sposób można zabezpieczyć powierzchnie mebli przed uszkodzeniami mechanicznymi. Przydaje się to do zastosowania w domu jak i w pracy.  Jeśli chcemy zaaranżować stoiska na targach to folia monomeryczna pozwala zrobić to bardzo szybko i bardzo tanio. Folię można aplikować na mokro i jest to zalecane przez specjalistów. Jeśli mamy wystarczająco dużo doświadczenia to można próbować przyklejać ją na sucho. Powierzchnia musi być bardzo dobrze oczyszczona zanim zabierzemy się za klejenie. Bardzo ważne będzie również to, żeby sprawdzić czy nie zachodzi jakaś reakcja z podłożem, na którym ma znaleźć się folia. Jeśli wszystko jest w porządku to można brać się za klejenie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here