Na święta każdy z nas chce bliskich obdarować najlepszym prezentem. Staramy się pamiętać o każdym, uwzględniając jego pasje, zainteresowania. Dobrze przemyślany prezent na święta, może cieszyć nawet latami.

Mini-wyścigi

Autka i wszelkie pojazdy cieszą się dużą popularnością pośród dzieci. Wiele chłopców i dziewczynek posiada swoją kolekcję zabawkowych autek, motocykli czy ciężarówek. I chociaż rozrywka z miniaturkami potrafi cieszyć godzinami, to w końcu każdy zamarzy o tym, by zasiąść za własnymi czterema kółkami. Co prawda nabycie prawa jazdy, to kwestia do rozważenia w przyszłości, ale dla dziecka przecież liczy się frajda z samego jeżdżenia.

Młody rajdowiec

Gokart na pedały dla dziecka może być jego pierwszą poważniejszą zabawką. Pasje przecież rozwijają się od najmłodszych lat, a kiedy widzisz jak twoja pociecha zakręci się na punkcie jakiejś aktywności, warto rozważyć podsycanie jej pasji, bo całkiem możliwe, że w przyszłości będzie jej łatwiej dążyć do celu. A nauka najefektywniejsza jest przecież poprzez rozrywkę.

Wyścig po marzenia

Od różnych znanych artystów czy sportowców zdarza się słyszeć, że miłość do własnej dyscypliny odczuwali już od najmłodszych lat. Zapisywanie dzieci na lekcje gry na instrumentach, bądź naukę pływania czy jazdy konno, całkiem często procentują, gdy młody człowiek na poważnie rozważa związanie swojej kariery z daną dyscypliną. Wówczas okres poświęcony na szlifowanie danej umiejętności okazuje się często kluczem do sukcesu i staje się trampoliną do spełnienia marzeń.

Rozwój przez zabawę

Oczywiście, nigdy nie da się przewidzieć czy zachcianka pociechy to słomiany zapał i chwilowa fascynacja, czy też ambitny plan, którego realizacji chce się poświęcić możliwie najszybciej. Zawsze dobrze jest jednak dawać szansę i kształtować umiejętności dziecka, bo im więcej zaoferujemy mu, gdy jest maluchem, tym lepiej będzie mógł z nabytych umiejętności skorzystać w dorosłym życiu. Być może wyświechtane powiedzenie, ale z którym trudno się nie zgodzić brzmi: „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał”. A nauka przez zabawę zawsze najlepiej rokuje.

Hobby od najmłodszych lat

Chcemy, aby prezent na święta ucieszył obdarowywaną osobę. Liczymy, że naszym wyborem wpasujemy się w jej zainteresowania. Dzieci szczególnie lubią to, co sprawia im radość i dostarcza rozrywki. Gokart na pedały to świetna zabawka dla dziecka, które tryska energią i które ciągle potrzebuje nowych atrakcji. Odpowiednia przestrzeń do zabawy – podwórko, plac – może stać się wyjątkowym i dostarczającym niesamowitych emocji torem wyścigowym, na którym dziecko będzie szlifowało swe umiejętności kierowcy gokartów. Jeśli jeszcze towarzyszyć mu będzie kolega lub koleżanka z podobnym wehikułem można mieć pewność, że całe godziny mogą im upłynąć na wzajemnej, przyjacielskiej rywalizacji i zabawie.

Nabywanie umiejętności

Niektórzy rodzice miewają opory przed kupowaniem prezentów, które uważają za niezbyt bezpieczne. Wśród takich zabawek, znajdują się często, traktowane z dystansem samochodziki czy gokarty. Ale przecież kuchenki dla dzieci czy wiertarki, to tylko miniatury przedmiotów, używanych przez dorosłych, które pozbawione elementów niebezpiecznych, mają za cel oswoić dziecko z urządzeniami codziennego użytku, z których i tak zmuszone będzie korzystać jako dojrzała osoba. Dobrze, więc kupować mu zabawki, które imitując piecyk elektryczny lub kosiarkę pokażą mu na czym polega ich działanie, a troskliwy rodzic zwróci uwagę na co powinno dziecko uważać. To samo można czynić z gokartem, a pokazując malcowi taki mini-pojazd można zachęcić go do uważnej i rozsądnej zabawy, procentującej większą roztropnością w dorosłości.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here