Zdrowe odżywianie jest sporym wyzwaniem. Nasza tradycyjna kuchnia bazuje w większości na smażonych daniach, które negatywnie wpływają na nasz organizm. Zerwanie ze smakami i nawykami, z którymi byliśmy związani od najmłodszych lat, jest bardzo trudne. Warto jednak podjąć się tego zadania dla dobra swojej rodziny i swojego. Przejście na gotowanie na parze nie jest łatwe, jednak możemy sięgnąć po sposoby, które nam to ułatwią.

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/gotowanie-parze-sposob-zdrowe-gotowanie/

Zalety gotowanie na parze

Gotowanie na parze polecają niemal wszystkie poradniki na temat zdrowego odżywiania. I nie powinno to dziwić, ponieważ jest to jedna z najlepszych metod obróbki cieplnej potraw, jeśli priorytetem są dla nas względy prozdrowotne. Gotowanie na parze pozwala przygotować posiłki znacznie bardziej odżywcze niż te z wykorzystaniem innych metod przygotowania. Podczas gotowania na parze produkty zawierają większość witamin i minerałów. Nie ulegają one wypłukaniu, ani nie giną pod wpływem wysokiej temperatury. Co więcej dzięki tej metodzie możemy uniknąć dodawania tłuszczu. Przygotowane w ten sposób dania są więc mniej kaloryczne i nie zawierają szkodliwych związków, jakie tworzą się podczas smażenia.

Poza walorami zdrowotnymi należy również docenić względy praktyczne. Gotowanie na parze jest szybkie i łatwe. Jeśli korzystamy z parowaru możemy ułożyć wszystkie produkty na różnych poziomach. W ten sposób cały obiad szykuje się bez naszego większego zaangażowania. Nie musimy nad nim stać i pilnować, nic się przecież nie przypali. Większość parowarów wyposażona jest w minutnik, który powiadomi nas po upływie określonego czasu.

Jak przekonać rodzinę do dań na parze

Jak zatem przekonać rodzinę do nieco innych smaków? Po pierwsze, róbmy to stopniowo. Jeśli od razu wrzucimy wszystkich na głęboką wodę, możemy wywołać w nich bunt i opór. Postarajmy się również doprawić te danie podobnie jak dotychczas. Na pierwszy rzut wybierzmy te najbardziej lubiane produkty. Znienawidzony brokuł przygotowany na parze może tylko pogorszyć sytuację.

Przeczytaj też:http://www.inspeerio.pl/kreatyna-naturalne-wsparcie-dla-aktywnych-fizycznie/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here