Nie od dziś wiadomo, że każdy z nas pragnie miłości. Ludzie pragnęli miłości od zawsze. Każdy z nas zna to uczucie motylków w brzuchu na widok osoby, w której potajemnie się kochamy. A co dopiero się z nami dzieje, kiedy okazuje się, że osoba, w której się podkochujemy, także nas kocha! No jesteśmy po prostu w siódmym niebie. Jesteśmy tak szczęśliwi, że życie zaczyna nabierać nowych, jeszcze intensywniejszych barw i zdaje się, że nic nie zepsuje tego stanu. Jesteśmy w związku i zdaje się, że już zawsze tak będzie.

Niestety nie zawsze wychodzi w życiu tak, jak sobie zaplanujemy. Czasami bowiem zdarza się tak, że nawet te wielkie miłości nie przetrwają próby czasu i po prostu coś się między ludźmi dzieje złego i najzwyczajniej w świecie się rozchodzą, czasem nawet po miesiącu! Ci, którzy potrafią wytrzymać ze sobą na dobre i na złe mają prawdziwe szczęście. Tacy ludzie akceptują partnera taki, jakim jest. Mimo że wiele rzeczy może się im nie podobać w partnerze, to akceptują go takiego, nie chcą go na siłę zmieniać. Tak nie wolno. Jeżeli partner będzie chciał coś w sobie zmienić to to zrobi i nie musimy go ciągle o to prosić.

Ci, którzy kochają się na dobre i na złe są gotowi na to, by wziąć ślub

ślub to kolejne ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka, choć przed ślubem są jeszcze zaręczyny, kiedy to z reguły mężczyzna kupuje swojej wybrance serca pierścionek i kiedy kobieta na pytanie „czy wyjdziesz za mnie” odpowiada „tak” nasuwa jej ten pierścionek na palec. I od teraz para jest już narzeczeństwem i powoli zaczyna myśleć o ślubie. Ślub wiąże się z dużymi wydatkami, szczególnie wtedy, kiedy chcemy zorganizować wesele na kilkaset osób. Ci, którzy mają kilkadziesiąt gości nie muszą się liczyć z takimi kosztami, jak ci, którzy będą na swoim weselu mieć kilkaset gości.

młoda para

Jednak na własne wesele nie trzeba oszczędzać, bo jest to coś, co będziemy pamiętali do końca życia, a chyba każdy z nas chciałby, żeby jego własne wesele było jak najbardziej fajne. Nie tylko dla pary młodej, ale także dla gości. Wszyscy chcą, żeby goście bawili się jak najlepiej i żeby siedzieli na weselu jak najdłużej. I żeby potem opowiadali, że było to najlepsze wesele, na jakim byli i z chęcią przeszliby się na nie jeszcze raz. Oczywiście część kosztów (o ile nie całe i to nawet z nadwyżką!) zwróci się parze młodej. Przecież goście nie idą z pustymi rękami na wesele.

Kiedyś było tak, że dawało się jakieś prezenty, jak – na przykład – meble, zestaw porcelany czy jakieś urządzenie do kuchni jak ekspres czy blender albo mikser. Teraz z reguły para młoda na zaproszeniu, które wręcza gościom, prosi o to, by nie dawać prezentów ani kwiatów, tylko pieniądze i ewentualnie wino. To nawet dobre rozwiązanie, bo nie goście nie muszą się główkować nad tym, co kupić parze młodej, bo wystarczy, że włożą trochę pieniędzy do koperty.

Z kolei para młoda nie musi się przejmować tym, że ktoś im kupi coś, co im się nie spodoba albo coś, czego po prostu nie będą chcieli i że dostaną pieniądze, za które sami sobie będą mogli coś kupić albo opłacić podróż poślubną. Jednak o ile goście nie muszą się teraz martwić tym, jaki prezent podarować, to jednak przychodzi im teraz inne zmartwienia. Mianowicie, ile do koperty na wesele włożyć, żeby było w sam razem. Czyli ani nie za mało, a nie nie przesadnie za dużo. Oczywiście każdy musi wziąć pod uwagę swoje finanse i to, na ile mogą sobie pozwolić. Nie każdy będzie mógł włożyć do koperty tysiąc złotych i więcej.

ile do koperty na wesele

Niektórzy będą mogli sobie pozwolić na to, by do koperty włożyć trzysta złotych albo i mniej. Oczywiście para młoda nie może zakładać, że każdy im da po tysiąc złotych. Byłoby to trochę głupie założenie. Potem oni czuliby się rozczarowani, że ktoś im dał mniej niż zakładali, a tamta osoba mogła by się czuć głupio, że dała tak mało. Przecież najważniejsze jest to, że goście nas nie olali i że do nas przyszli i że dali nam trochę pieniędzy, chociaż niekoniecznie mogli sobie na to pozwolić.

A jeszcze ważniejsze jest to, byśmy sami dobrze bawili się na własnym weselu i niczego nie żałowali. Kiedy składa się przysięgę małżeńską, przysięgamy miłość i wierność na dobre i na złe. Dlatego warto dotrzymać tej przysięgi i nie poddawać się, jeżeli między nami zaczęłoby się coś dziać nie tak. Trzeba wtedy ze sobą poważnie porozmawiać, powiedzieć co jest nie tak, wysłuchać drugiej osoby i wspólnie znaleźć jakieś rozwiązanie, które usatysfakcjonuje obie strony. Bo w małżeństwie chodzi także o ty, by czasem potrafić pójść na kompromis.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here