Najlepszy przyjaciel człowieka-pies, niektórzy nie wyobrażają sobie bez niego życia. Weźmy dziś pod lupę maltańczyki- jedną z najstarszych ras.

Ile kosztuje maltańczyk?

jakiej pielęgnacji wymaga? czy będzie pasował do rodziny z dziećmi? Te i jeszcze wiele więcej pytań musi postawić sobie każdy miłośnik psów, który zamierza dokonać zakupu.
Nie dajmy jednak zwieść się uroczemu wyglądowi tych śnieżnobiałych istot, wybór zwierzaka to nie tylko przyjemność ale też ogromne zobowiązanie. Trzeba więc być w pełni świadomym tego co nas czeka po zakupie lub adopcji czworonoga.

Na początek postawmy sobie pytanie, czy jesteśmy zdolni wziąć pod swoją opiekę żyjącą istotę, która wymaga praktycznie ciągłej opieki.Wielu z nas daje za wygraną po kolejnych prośbach dzieci o słodkiego psiaka, później jednak przychodzi rozczarowanie, ciężar obowiązku spada na nasze ramiona a nasze pociechy nie wydają się być już takie zachwycone jak w pierwszych tygodniach po zakupie, pojawia się więc problem a pies-który miał stać cię pupilem zaczyna przeszkadzać. Najpierw więc przemyślmy tę kwestię, pies to przecież obowiązek na długie lata!

Jeśli jednak wiemy jakiego podejmujemy się zobowiązania, dowiedzmy się czegoś więcej o wymarzonej przez nas rasie maltańczyków. Jeżeli posiadamy dzieci, warto dowiedzieć się czegoś więcej o ich usposobieniu. Nie każdy pies ma w sobie tyle samo cierpliwości, jeden odnajdzie się np. w hałasie, drugi nie. Mając na uwadze bezpieczeństwo swoich pociech poświęćmy chwile na sprawdzenie tej istotnej kwestii. O ile rasa może wydawać się łagodna to jednak nie każdy pies zniesie ciągłe zaczepianie nieostrożnych maluchów, warto więc poczytać opinie posiadaczy tej rasy.

maltańczyk

Maltańczyki to psy niebywale urocze i piękne, głównie za sprawą swojej śnieżnobiałej sierści. Niestety to piękno nie bierze się z niczego, tak długie, lśniące pokrycie to zasługa odpowiedniej pielęgnacji czworonoga-strzyżenia, kąpieli, rozczesywania ich pięknego włosia. Mimo wymagającej pielęgnacji kusić nas może fakt, że ta urokliwa rasa psów nie linieje! Nie będzie więc kłopotu z wszechobecną i tak uciążliwą dla wielu sierścią. Jeśli jesteśmy mało aktywni również powinniśmy przemyśleć kwestie zakupu nie jeden raz, mimo iż psy są niewielkie, błędem jest myślenie że nie wymagają one ruchu i aktywności.

Większość psów lubi długie spacery i zabawy, wiadomo jednak, że maltańczyk nie będzie aktywny tak samo jak np. husky, nie możemy jednak zapominać że rasa ta mimo wszystko jest rasą aktywną i wymaga od nas trochę energii. Posiadając mieszkanie w blokach weźmy pod uwagę to, jak często z psiakiem będziemy musieli wychodzić, czy w okolicy jest miejsce, które nadawało by się na spacery lepiej niż szare, betonowe ulice.

Dla posiadaczy ogrodu kwestia ta będzie nieco łatwiejsza, wystarczy poświęcić kilkanaście minut na zabawę z czworonogiem na świeżym powietrzu, nie zapominając jednak o dłuższych spacerach. Psy w odróżnieniu od swoich odwiecznych wrogów-kotów, raczej nie mają cech i predyspozycji do tego aby były zwierzętami niewychodzącymi. Warto więc dostarczać swojemu czworonożnemu przyjacielowi nowych wrażeń, pies uczy się przez to nowych zapachów i dźwięków, staje się mniej płochliwy a przez to buduje też więź z nami.

Kiedy rozważymy wszystkie za i przeciw, wspólnie z rodziną podejmiemy decyzję o wybraniu właśnie tej, wymarzonej rasie pozostaje kwestia najistotniejsza. Skąd wziąć i przede wszystkim ile kosztuje maltańczyk? Wiele osób nie zaprząta sobie głowy kwestią skąd pies pochodzi, jednak to na prawdę w raz z upływem czasu może przysporzyć nam wielu kłopotów. Trzeba pamiętać że na obecnym rynku nie brakuje oszustów, pseudo-hodowli psów, które trzymane w nieodpowiednich warunkach, trzymane są tylko po to aby zarobić na nich jak najwięcej.

maltańczyki

Często też psiaki z takich hodowli są obciążone chorobami genetycznymi, mogą więc częściej chorować. Niestety tańsze ceny kuszą, chcemy mieć czworonoga jak by nie patrząc dla własnej przyjemności, dlatego też często dość egoistycznie i nie do końca odpowiedzialne podchodzimy do jego zakupu-im taniej tym lepiej. Za maltańczyka możemy zapłacić już od 600 aż do 3000 zł pamiętajmy jednak, żeby zawsze dokładnie sprawdzić jego pochodzenie.

Nie warto wspierać hodowli tak na prawdę krzywdzących zwierzęta, miejmy jednak na uwadze to, że tania cena nie zawsze jest z tym równoznaczna. Jeżeli chcemy pieska tylko do towarzystwa niepotrzebne są nam fantastyczne rodowody, co innego jednak jeśli maltańczyk uczestniczył będzie w wystawach, tu rodowód jest wskazany.
Niezależnie od tego ile nasz maltańczyk będzie kosztował pamiętajmy, że najważniejsze to obdarzyć psa odpowiednimi warunkami a przede wszystkim miłością!

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here