W Polsce zarobki ochroniarzy są różne, a zależą one od wielu niezwykle ważnych czynników, ale zanim do tego przejdziemy należy wspomnieć o tym, że zanim zostaniemy ochroniarzem musimy przejść szkolenie z zakresu posługiwania się bronią, samoobrony oraz zdobyć odpowiednie kwalifikacje, które pozwolą nam pracować jako ochroniarz.
Jeśli zdobędziemy już odpowiednie kwalifikacje możemy wówczas rozpocząć pracę jako ochroniarz.

Ile zarabia ochroniarz?

Zarobki zależą od kilku bardzo ważnych czynników, między innymi od tego gdzie pracujemy, na przykład ochroniarze, którzy pracują w dyskotekach zarabiają nie więcej niż 100 czy 150 złotych na nockę. Jeśli pracują na imprezie, która odbywa się co sobotę to zarabiają mniej więcej około od 400 do 600 złotych miesięcznie. Więc są to dość niskie zarobki i lepiej traktować tę formę zarobku jako pewien dodatek.

ochroniarz z bronią

Natomiast ochroniarze, którzy pracują w korporacjach czy biurach otrzymują wynagrodzenie w wysokości około 2500 złotych na miesiąc, więc nie jest to zbyt dużo, jednakże zarobki są dużo większe niż zarobki ochroniarzy, którzy stoją na bramce w klubach.

Największe wynagrodzenia otrzymują prywatni ochroniarze, którzy mogą otrzymywać wynagrodzenie nawet w wysokości 5000 złotych miesięcznie, wówczas zarobki są spore i praca ochroniarza staje się opłacalna.
Ochroniarze pracują również na strzeżonych parkingach, czy też w supermarketach, ochroniarze, którzy tam pracują zarabiają średnio 2000 złotych miesięcznie, więc nie zarabiają ani dużo ani mało.

Jednakże ochroniarze na parkingach pracują często nocą co jest dość uciążliwe, dlatego zanim podejmiemy pracę w takim miejscu jakim jest strzeżony parking należy się poważnie zastanowić czy chcemy tam pracować i czy damy radę pilnować wszystkiego i nie zasnąć przez całą noc.

Kolejnym niezwykle ważnym czynnikiem wpływającym na zarobki ochroniarzy w Polsce jest wielkość firmy, ponieważ wiadomo, że im większa jest firma, w której pracujemy tym większy jest jej kapitał, a im większy kapitał posiada firma tym na większe premie i bonusy dla swoich pracowników może sobie pozwolić.

Natomiast jeśli pracujemy w małej firmie, która posiada mały kapitał, wówczas może być problem z takimi bonusami dla pracowników.
Dlatego zanim wybierzemy, w której firmie chcemy pracować należy się poważnie zastanowić czy będziemy mieli w danej firmie warunki do rozwoju zawodowego i zwiększania swoich zarobków.

Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem, który wpływa na zarobki ochroniarzy jest ich wykształcenie, ponieważ wiadomym jest, że ochroniarz po podstawowych kursach, które miały przygotować go do zawodu będzie zarabiał mniej od ochroniarza, który przeszedł specjalistyczne kursy w zakresie zawodu.
Zwracając uwagę na ten czynnik, zanim podejmiemy pracę jako ochroniarz warto jest zadbać o nasze wykształcenie w tym zawodzie.
Ponieważ im nasze wykształcenie i kwalifikacje będą wyższe tym również nasze wynagrodzenie będzie wynosiło dużo więcej.

Kolejnym czynnikiem wpływającym na zarobki ochroniarzy jest staż pracy i doświadczenie. Wiadome jest to, że pracownik, który ma większe doświadczenie zarabia dużo więcej od pracownika, który dopiero zaczyna swoją pracę. Dlatego należy zwrócić uwagę na to, że nasze zarobki będą rosły wraz z naszym stażem.

ochroniarz

Jeśli zarobki ochroniarzy w Polsce są dla nas zbyt niskie można zastanowić się nad pracą za granicą gdzie zarobki są dużo większe, jednakże zanim zdecydujemy się na wyjazd za granicę warto zapoznać się z językiem danego kraju, w którym będziemy szukać pracy jako ochroniarz, lub powinniśmy znać przynajmniej podstawy języka angielskiego.
Bez znajomości języka trudno będzie nam zdobyć pracę.
Przed takim wyjazdem warto jest również zdobyć chociaż podstawowe doświadczenie w swoim kraju, które później dużo ułatwią nam zdobycie pracy w takich krajach jak Niemcy, Francja, Hiszpania, Belgia czy Holandia.

Zarobki ochroniarza zależą również od stanowiska, na którym pełni on swoją pracę, bo przecież wiadomym jest, że wynagrodzenie kierownika ochrony będzie się znacznie różniło od wynagrodzenia zwykłego ochroniarza, który po prostu stoi na bramce czy pilnuje parkingu.

Warto więc zwrócić uwagę na to, że po kilku latach stażu możemy dostać awans na kierownika ochrony, a wtedy znacznie wzrośnie nasze wynagrodzenie.
Podsumowując w Polsce zarobki ochroniarzy bardzo mocno się wahają w zależności od tego gdzie pracujemy, jakie mamy doświadczenie, jakie posiadamy wykształcenie w tym zawodzie, na jakim stanowisku pełnimy swoją pracę oraz od wielkości kapitału i wielkości firmy, w której pracujemy.

[Głosów:7    Średnia:1.9/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here