Nieważne czy chcecie odłożyć finanse w konkretnym, wybranym przez sienie celu celu jak np. wypad na wyjazd na urlop, zakup nowego sprzętu czy po prostu chcecie je odłożyć na czarną, może to okazać się nieco trudne. Od czego należy zacząć? Najważniejsze jest to, aby ograniczyć wydawanie pieniędzy, zwłaszcza na takie rzeczy, które są dla nas zbędne. Jak to zrobić? To wcale nie jest takie trudne!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-mniej-wydawac/

Tańsze zamienniki, drogich produktów

Często kupując w sklepie produkty nie zastanawiamy się czy dany produkt możemy kupić taki sam, tylko w tańszej wersji. Bierzecie to, co macie w zasięgu wzroku. Jest jednak złe rozwiązanie, ponieważ  dużo produktów znajdziemy dużo taniej. Dotyczy to np. makaronów, kaszy, jogurtów, mleka itp. Bardzo często produkty te nie różnią się praktycznie w ogóle smakiem, a jedynie marką. Podobnie jest w przypadku środków czystości.

Niektóre produkty możesz zrobić samodzielnie

W internecie na pewno znajdziecie bardzo dużo ciekawych pomysłów na rzeczy, które możecie wykonać samodzielnie. Są to nie tylko drobne przedmioty dla naszych pupili, ale również środki czystości, produkty kosmetyczne czy te do pielęgnacji. Zastanówcie się co jest wam potrzebne do kupienia, a co możecie zrobić sami np. mniejszym kosztem. Musicie przeliczyć dokładnie co będzie się wam bardziej kalkulować. Przed wydaniem kilkunastu złotych na środki czystości zobaczcie czy macie w domu wodę i ocet, te produkty z pewnością mogą zastąpić nam nawet najlepszy środek czystości.

Jak mniej wydawać? Freeganizm, zero waste, wege

Freeganizm, zero waste czy dieta wegetariańska lub wegańska, to także idealny sposób na to, aby oszczędzić oraz ograniczyć wydawanie pieniędzy. Nie każdy z tych stylów życia podpasuje nam, ale możecie spróbować i zobaczyć, może któryś będzie dla was na tyle odpowiedni, aby wprowadzić go w swoje życie.

Zobacz też: http://www.inspeerio.pl/wzruszajace-filmy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here