Nie jest to łatwe zadanie, dlatego trzeba będzie trochę nad sobą pracować. Wszyscy mamy jakieś wady i jakieś zależy. Często osoby, które nie potrafią siebie zaakceptować mówią tylko o wadach. Tym samym same sobie szkodzą i to jest najgorsze rozwiązanie. Trzeba pracować nad sobą i to od razu, bo wtedy szanse są o wiele większe, że osiągniemy sukces. Czasami ta akceptacja przychodzi z wiekiem. Będąc nastolatkiem bardzo ważne jest dla nas to, co mówią inni.

Patrzymy na innych i oceniamy, ale sami równie jesteśmy oceniani. Dopiero, kiedy człowiek kończy trzydzieści lat to patrzy na świat inaczej. Wtedy już my nie zależy na tym żeby być akceptowalnym. Żyjemy wtedy swoim życiem i nic nas nie interesuje. Właśnie tak to powinno wyglądać i jeśli nam się uda to osiągnąć to mamy wielkie szczęście. Jeśli mamy swoje wady w charakterze czy w wyglądzie to można dzisiaj z tego zrobić zalety.

Pamiętajmy, że jeśli mówimy o tym, że mamy duże uszy i się z tego śmiejemy to ludzie wiedzą, że to nie jest nasz czuły punkt. Nie da się nas tutaj zaatakować i nam dopiec. Jeśli coś ukrywamy to niestety, ale nie wyjdzie to najlepiej i wtedy ktoś może nas spróbować zdołować. Ludzie z natury szukają dziury w całym i jeśli tylko mogą komuś dopiec to będą robili wszystko żeby swój cel osiągnąć. Nie można się tak bardzo przejmować tym, co inni mówią, bo wtedy nie mamy czasu żyć własnym życie. Gorsze jest to, że często żyjemy inaczej żeby przypodobać się innym.

Akceptujemy siebie

Bardzo często porównujemy się do innych i tym samy sami się dołujemy. Nie patrzmy na to, co mają inni, bo możemy być pewni, że oni również mają problemy z akceptacją siebie. Trudno znaleźć człowieka, który w stu procentach akceptuje siebie. Trzeba nauczyć się ze sobą żyć, a wtedy będzie nam łatwiej. Bardzo często ludzie wstydzą się swojego pochodzenia. Jeśli są ze wsi to już mają na tym punkcie kompleksy.

Właśnie to powoduje wiele przykrych zdarzeń w ich życiu. Przecież wszyscy wywodzimy się ze wsi tylko jedni mieszkają tam nadal, a inni od kilku pokoleń są z miasta. Mało jest osób, które od pokoleń na wsi nie mieszkają i takie osoby raczej nikomu przykrości z powodu mieszkania na wsi nie robią.
Każdy z nas jest inny, ale tak naprawdę myślimy bardzo podobnie. To, co myślimy o sobie pozostaje w naszej głowie. Niektóre osoby mające silną osobowość mogą siebie nie akceptować, ale nigdy my się o tym nie dowiemy. Potrafią pokazach coś całkowicie innego i my powinniśmy robić dokładnie to samo. Wtedy będziemy o wiele bardziej szczęśliwi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here