Obecnie coraz więcej osób szuka nowych diet i sposobów na poprawę swojego zdrowia i odchudzanie. Pierwszą grupą produktów, które kojarzą się nam ze zdrowiem, są owoce. W rezultacie powstała dieta, która pozwala na szybkie schudnięcie. Dieta owocowa, jak wskazuje nazwa, opiera się na dostarczaniu energii jedynie z owoców. Czy taka dieta jest zdrowa? Jak długo można stosować dietę owocową?

Odchudzanie z owocami – czym jest dieta owocowa?

Dieta owocowa jest uważana za bardzo skuteczny i jednocześnie zdrowy sposób na odchudzanie. W zależności od rodzaju diety owocowej możemy stracić nawet 5 kg w ciągu tygodnia bez żadnego wysiłku, zachowując dobry nastrój i nie cierpiąc z powodu głodu (przynajmniej przez długi czas). Główny minus diety owocowej? Przede wszystkim okres, przez który możemy ją stosować. Dieta owocowa to okresowy plan żywieniowy, który zazwyczaj trwa 1-2 tygodnie. Nie jest tajemnicą, że owoce są jednym z najlepszych źródłem witamin i minerałów. Z racji tego, że należą do grupy węglowodanów, owoce są także źródłem energii oraz dobrego nastroju – zawierają substancje wytwarzające w ciele hormony szczęścia. Dieta owocowa na odchudzanie opiera się na spożywaniu jedynie owoców (a w niektórych wersjach również warzyw). Właśnie od tej diety wielu dietetyków i konsultantów w walce z nadwagą zaleca rozpoczęcie drogi do szczupłej sylwetki i pięknego ciała. Aby ułatwić sobie dietę owocową, możemy wybrać ofertę, którą przygotował dla swoich klientów catering dietetyczny Warszawa.

Korzyści z diety owocowej:

  • Dieta owocowa jest naprawdę zdrowym rozwiązaniem, pod warunkiem, że nie będziemy jej stosować przez zbyt długi czas. Największymi korzyściami z diety owocowej są:
  • ciało jest oczyszczone z toksyn i toksyn,
  • szybko odzyskujemy uczucie lekkości,
  • będąc na diecie, bardzo szybko zauważymy poprawę skóry i włosów
  • zmniejszenie wagi i cellulitu
  • na diecie owocowej możemy jeść w praktycznie dowolnym momencie dnia

Czy każdy może stosować dietę owocową?

Korzyści z diety owocowej

Dieta owocowa może być zdrowym i naprawdę bezpiecznym sposobem na odchudzanie. Musimy jednak pamiętać, że można ja stosować jedynie przez krótki okres. Z drugiej strony musimy być również świadomi ewentualnych negatywnych skutków diety, które zazwyczaj są odczuwalne, kiedy stosujemy dietę przez zbyt długi okres. Przede wszystkim nadużywanie diety owocowej (stosowanie jej przez ponad 14-18 dni) może prowadzić do ogromnego niedoboru białka, zmniejszenia tkanki mięśniowej oraz znacznego osłabienia organizmu. Kiedy mleko i nabiał są przez długi czas wykluczane z codziennej diety, jesteśmy narażeni na powstanie niedoboru witaminy B2. Dieta owocowa (nawet w takiej wersji jak dieta pudełkowa z dowozem), dla niektórych osób nie jest optymalnym sposobem na odchudzanie, bez względu na swoje udowodnione działanie. Dieta owocowa nie powinna być stosowana przez osoby, które cierpią na liczne choroby (np. zapalenie żołądka oraz wrzody), mają skłonność do alergii oraz po prostu nie lubią owoców.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here