Kazimierz Dolny to jedno z tych bardzo ważnych historycznie miejsc w Polsce, które warto byłoby zobaczyć.  Jest to miasto znajdujące się w województwie lubelskim, zamieszkiwane przez nieco ponad dwa i pół tysiąca osób. Miasto jest małe, ale oferuje naprawdę bardzo dużo atrakcji. Pierwsze wzmianki o tym miejscu pojawiły się w XI wieku. Znajdziemy tam wiele ciekawych miejsc przenoszących nas na chwilę w całkowicie inny świat. Miasto jest wyjątkowe i klimatyczne, dlatego wielu turystów z całego świata jedzie tam żeby to wszystko poczuć na własnej skórze. Warto tam być, warto zwiedzać i korzystać z atmosfery, jaka tam panuje.

Zwiedzamy Kazimierz Dolny

Każdemu, kto lubi stylowe kamienice przypadnie do gustu Rynek. To serce miasta i tam dzieje się naprawdę bardzo dużo.  Najstarsza kamienica, jaka się zachowała na rynku pochodzi z 1618 roku.  Miejscem wartym odwiedzenia są ruiny zamku pochodzące z XIV-XVI wieku. Szkoda, że tak niewiele się tam zachowało do dzisiaj, bo byłaby to jeszcze większa atrakcja dla odwiedzających.  Na własne oczy można zobaczyć Basztę z XIII wieku należącą do części zabudowań zamkowych.  Niesamowicie klimatycznym miejscem jest Góra Trzech Krzyczy, na którą dostajemy się stromym wejściem po bardzo wąskich schodach.  Na samym szczycie będzie można podziwiać niesamowite widoki rekompensujące nam to trudne wejście. Warto to zobaczyć, warto robić zdjęcia i jeśli tylko będzie taka możliwość to trzeba tam wrócić.

Co jeszcze warto zobaczyć w tym pięknym mieście?

Korzeniowy Dół to wąwóz lessowy porośnięty drzewami znajdującymi się na skarpie. Do tego drzewa mają poskręcane korzenie, przez co całość wygląda naprawdę niesamowite. Jeśli ktoś chciałby zjeść to właśnie przy wejściu do wąwozu znajdzie się klimatyczna restauracja gdzie można skosztować regionalnej kuchni.  W mieście i jego okolicach znajduje się wiele miejsc wartych zobaczenia. Osoby chcące odwiedzić miejsca kultu religijnego będą zadowolone, bo jest tam między innymi kościół farny św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja datowany na lata 1586-1589.  Można również na własne zobaczyć jedne z najstarszych organów w modrzewiowej oprawie z 1620 roku.  Jest jeszcze kościół św. Anny oraz kościół Zwiastowania Najświętszej Marii Panny.

Spanie i jedzenie

Miasto jest bardzo dobrze przygotowane, jeśli chodzi o turystów chcących tam spędzić więcej niż kilka godzin. Przygotowano miejsca do spania o bardzo różnym standardzie. Znajdziemy tam hotele, pensjonaty i kwatery prywatne. Bez względu na swoje wymagania wycieczka do Kazimierza Dolnego będzie dla nas bardzo udana i spełni wszystkie nasze oczekiwania. Nie ma również żadnych problemów ze znalezieniem miejsc gdzie będzie można dobrze zjeść.

Znajdziemy coś dla miłośników kuchni regionalnej jak i dla tych ceniących sobie inne rodzaje kuchni.  Wszystko po to żeby jak najwięcej chętnych osób odsiedziało to piękne miasto. Wystarczy pojechać tam jeden raz żeby się w tym miejscu zakochać, bo jest magiczne i niepowtarzalne. Bez względu na wybraną porę roku będziemy się tam bardzo dobrze bawić. Organizowanych jest mnóstwo różnych imprez na świeżym powietrzu, dlatego przed przyjazdem warto to wszystko sprawdzić.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here