W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zmaga się nadwagą oraz problemami kręgosłupa. Na rynku pojawia się coraz więcej przeróżnych akcesoriów, które mają pomóc w odzyskaniu sprawności. Pasy wyszczuplające i rehabilitacyjne, różnią się od siebie wielkością, materiałem z którego są wykonane oraz zastosowaniem.

Pasy wyszczuplające

Pasy wyszczuplające to urządzenia, które wykorzystują wibracje i impulsy, wytwarzane przez elektrody, do pracy nad naszymi mięśniami ciała. Dodatkowo zadaniem takich pasów jest przyspieszanie spalania tkanki tłuszczowej oraz modelowanie sylwetki.
Jeżeli zależy nam na zrzuceniu zbędnych kilogramów i wyrzeźbieniu ciała, przede wszystkim musimy zadbać o prawidłową dietę oraz o aktywność fizyczną. Pas odchudzający jest wspomagaczem, sam nie sprawi, że niechciana tkanka tłuszczowa zniknie.

Jakie więc działa pas odchudzający:

  • poprawia ukrwienie, co skutkuje lepszym dotlenieniem, w miejscu w którym jest stosowany.
  • działa jak masaż, który rozmasowuje tkankę tłuszczową na najbardziej podatnych partiach takich jak: brzuch, uda, pośladki. W efekcie skóra staje się gładsza i bardziej napięta.
  • pomaga osiągnąć idealną sylwetkę, przy systematycznych ćwiczeniach i prawidłowej diecie
  • pas odchudzający poprawia napięcie mięśni, w miejscach w których jest używany.

Pasy wyszczuplające i rehabilitacyjne - które wybrać?

Pasy rehabilitacyjne

Pasy rehabilitacyjne, są pasami ochronnymi z których korzystają zarówno dorośli, jak i dzieci. W przypadku dzieci pasy rehabilitacyjne stosuje się do korygowania oraz zapobiegania pogłębiania się wad kręgosłupa. U osób dorosłych wykorzystywane są do usztywnienia kręgosłupa po urazie.

Dostępne są również specjalne pasy do ćwiczeń, które głównie mają za zadanie stabilizować odcinek krzyżowo-lędźwiowy kręgosłupa oraz ochraniać mięśnie. Spełniają funkcję typowo profilaktyczną.

W przypadku zmian zwyrodnieniowych, dyskopatii sprawdza się świetnie pas biodrowy. Przynosi ulgę choremu. Jego zaletą jest wytrzymałość oraz wbudowany w niektórych modelach, elektroniczny system grzewczy, dzięki któremu taki pas działa efektywniej.

Przeczytaj też: http://www.inspeerio.pl/obciazniki-czego-sa-wykorzystywane/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here