Dla kobiet ich fryzury są bardzo ważne, zwykle poświęcamy sporo czasu na to, żeby przed wyjściem odpowiednio się uczesać. Szczególnie rano, nawet jeśli mamy mało czasu, chcemy poświęcić go dostateczną ilość na to, żeby wyglądać dobrze, zanim udamy się do pracy.

Oczywiście włosy niektórych kobiet mogą być mniej lub bardziej kłopotliwe. Wszystko zależy od tego, jaka jest ich struktura i czy są naturalnie kręcone, czy wręcz przeciwnie proste jak druty. Każda z pań ma swoje własne upodobania i preferencje odnośnie swojej fryzury. Zazwyczaj jednak wiemy w czym prezentujemy się dobrze, a w czym źle. Niektórym paniom bardzo pasują proste końskie ogony, czyli kucyk zawiązany na szczycie głowy, inne panie ładnie wyglądają w eleganckich kokach, ponieważ nadaje im to wytwornego szyku i czują się wtedy pewniejsze siebie.

Nie bez znaczenia jest również kolor naszych włosów. Zwykle chcemy go dobierać w taki sposób, aby wydobywał on z nas naszą urodę. Oczywiście bardzo ważna jest cera. Powinna być ona nieskazitelna, zwłaszcza jeśli jesteśmy młode, jeśli mamy na niej wypryski lub inne kłopoty z wyglądem cery powinniśmy coś z tym zrobić. Najlepiej udać się do dermatologa, który wypisze odpowiednie leki. Niektóre kobiety uważają, że bardzo zły wpływ na włosy i cerę ma słońce. Oczywiście może tak być, jeśli faktycznie przeciągamy pobyt na nim i nie stosujemy wogóle kremów z żadnym
filtrem.

Zwłaszcza w okresach letnich, kiedy słońce jest silne, blondynki mogą mieć dużo jaśniejsze włosy, szczególnie jeśli będą używać dodatkowo szamponu rozjaśniającego lub naturalnych rozjaśniających produktów, takich jak rumianek cytryna, czy miód. Uzyskują wtedy włosy z refleksami, które dają naturalny efekt. Nie są też tak zniszczone jak po farbie rozjaśniającej, która zawiera utleniacz.

Lato to dobry czas na odmianę swojego wizerunku. Włosy z refleksami dodają dużo uroku. Zazwyczaj jednak naturalne rozjaśnianie słońcem rumiankiem i cytryną, wymaga trochę nakładu czasu. Na pewno na efekt trzeba czekać dłużej niż podczas standardowej wizyty u fryzjera. Jednak nie jest to zbyt inwazyjne i może być ciekawą alternatywą na korzystną metamorfozę.

Warto co jakiś czas pielęgnować swoje włosy w dogłębny sposób odwdzięczą nam się pięknym blaskiem, zdrowiem i gęstością. Zazwyczaj niepokoi nas fakt, że wypadają one. Jeśli podczas mycia widzimy, że wypadło nam bardzo dużo włosów i kiedy budzimy się rano na poduszce również widzimy je gołym okiem jest to alarmujący sygnał do tego, żeby zacząć stosować jakieś suplementy lub inne preparaty, które powstrzymają wypadanie. Dobre efekty przynosi pokrzywa i skrzyp polny. Można je nazbierać samodzielnie, będąc na spacerze i wypijać je jako napar. Niektóre kobiety lubią przygotowywać sobie płukankę z pokrzywy i stosować ją bezpośrednio na włosy. Oczywiście może mieć to zachwycający rezultat, ale nie pomoże włosom które są farbowane i poddawane częstym zabiegom fryzjerskim bardziej sprawdzi się to na włosach naturalnych, które znacznie lepiej przyjmują naturalną pielęgnację.

www.silvanspa.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here