Trening na siłowni dla piłkarza będzie bardzo dobrym dodatkiem do jego głównego treningu i pozwoli mu osiągać o wiele lepsze wyniki podczas meczów i gier. Dzięki niemu może on stać się o wiele lepszym i bardziej wartościowym zawodnikiem, który będzie lepiej sobie radził na boisku i będzie o wiele bardziej sprawny.
Po pierwsze trening na siłowni dla biegacza pozwoli mu lepiej kształcić taką zdolność motoryczną jak zwinność. Jak wiadomo, u piłkarza jest to bardzo ważne, ponieważ robi on dużo uników i cały czas musi podążać za piłką. Zwinność można szkolić i trenować na siłowni, szczególnie takich, które posiadają bieżnię czy tartan.
Trening na siłowni dla piłkarza pozwoli mu również zyskać lepszą wydolność. U piłkarza jest to bardzo ważne, ponieważ jak wiadomo, podczas jednego meczu pokonuje on bardzo dużo kilometrów i jego wydolność powinna być na bardzo wysokim poziomie. Powinien on potrafić przebiec kilkanaście kilometrów. Wydolność można uzyskać poprzez treningi na bieżni, na rowerku, czy na wiosłach. Wszystkie sprzęty aerobowe, które są na siłowni, bardzo dobrze się do tego sprawdzą. Wszystko zależy od tego, jakim akurat sprzętem będzie dysponowała siłownia i z czego będziemy mogli skorzystać.
Trening na siłowni dla piłkarza pozwoli u również oczywiście stać się silniejszym i sprawniejszym. Dzięki temu jego wyniki na boisku znacznie się poprawią. Taki rezultat uzyskamy poprzez stosowanie u piłkarza treningu siłowego. Tak naprawdę pracuje on całym ciałem, ale głównie nogami i to na nich właśnie powinien się on skupić. Tutaj bardzo dobrze sprawdzą się zarówno maszyny skrzynkowe, które znajdziemy na siłowni, jak i strefa wolnych ciężarów. Piłkarz powinien wykonywać przysiady, wykroki, wyciskania, pompki, podciągania na drążku oraz wiele innych ćwiczeń, które zapewnią mu przyrost siły oraz sprawności fizycznej.
Trening na siłowni dla piłkarza powinien być oczywiście dobrany i dopasowany specjalnie do konkretnego piłkarza i do pozycji, na jakiej on gra. Taki trening na siłowni dla piłkarza może ułożyć mu na przykład trener przygotowania motorycznego, który bardzo dobrze się na tym znal i dzięki któremu wyniki zawodnika na boisku znacząco się poprawią i polepszą.
To jak często będzie się odbywał trening na siłowni dla piłkarza również zależy od tego, jaki to jest zawodnik i co akurat chce on osiągnąć. Cały plan i program treningowy powinien być specjalnie przystosowany i przygotowany do danej osoby. Tylko wtedy będziemy mieli pewność, że uzyskamy zamierzone wyniki i uda nam się osiągnąć to, nad czym tak bardzo pracujemy.
Trening na siłowni dla piłkarza obecnie jest bardzo popularny i każdy zawodnik grający na wyższym poziomie, lub taki który do sportu podchodzi poważnie, powinien go stosować. Pozwoli on nam poprawić zwinność, szybkość, siłę, wytrzymałość oraz wszystkie inne cechy motoryczne, które są tak bardzo ważne i pożądane. Dzięki niemu będziemy o wiele lepszymi i sprawniejszymi zawodnikami, którzy będą uzyskiwali o wiele lepsze wyniki sportowe.

www.miss-fit.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPufa
Następny artykułZawał i co dalej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here